Forum studenata medicine
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum studenata medicine

Informacije u vezi studija
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 I ja bi da budem doktor...

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Vladan




Broj poruka : 9
Datum upisa : 12.03.2008

I ja bi da budem doktor... Empty
PočaljiNaslov: I ja bi da budem doktor...   I ja bi da budem doktor... Icon_minitimeSub Mar 15 2008, 13:21

E pa ovako...

Pokusacu da u 1. postu makar pitam sto manje pa cu posle da dodajem Smile

Jako sam zainteresovan da se upisem na medicinu
Zivim u BG. Porodica mi je prilicno dobro stojeca( nista prebogato ali nikad mi nije falilo ). Jedinac sam i roditelji su spremni da daju sve od sebe da plate moje studije i da mi pomognu kako vec mogu.

Elem, nemam dovoljno para da placam CELE studije u inostransvu, ali zelim da na kraju zavrsim kao doktor u engleskoj ili americi ili sta znam vec negde. Odlicno znam engleski i to nije problem kod studiranja tamo.

Zelim da znam da li se diploma sa naseg medicinskog vaze u inostranstvu ?
Da li mogu da idem recimo poslednje 2-3godine na uni u inostranstvu da dovrsim studije ... pa kasnije tamo i specijalizacije ili sta me vec snadje...?
Cuo sam da se diploma sa naseg ( ili svih eu ) uni ne racuna u USA pre nego sto se polozi neki test jer kolko sam shvatio oni nekoriste Latinske nazive za bolesti ili nesto slicno... Da li je to istina ?
Da li mi moze pomoci ako Medicinski u BG prolazim na Engleskom jeziku ( to mi nije problem )?

To je za sada Smile ako neko moze da mi pomogne bio bih jako zahvalan Smile

P.S. mozda kasnije smislim jos neka pitanja

Pozzz
Nazad na vrh Ići dole
BernardBlack




Broj poruka : 28
Datum upisa : 19.03.2008

I ja bi da budem doktor... Empty
PočaljiNaslov: Re: I ja bi da budem doktor...   I ja bi da budem doktor... Icon_minitimePet Mar 21 2008, 21:45

Ja sam se isto raspitivao na temu studiranja u inostranstvu sa nashom diplomom, i znam da ako zavrshish i zelish da radish u Americi treba da polozish USMLE test.

Test se sastoji od tri koraka, dosta je obiman, jer ima i teorijskog ali i prakticnog.Pored toga morash znati sve medicinske termine na engleskom, ali se kasnije isplati sav trud.

U Americi se USMLE prvi korak polaze posle druge godine i tada se na testu radi anatomija,histologija,biohemija,fiziologija,farmakologija i josh neshto valjda.Sa ove tacke gledishta izgleda lako king jer ti je znanje josh uvek sveze, ali ne znam da li se kod nas polazu sva tri koraka tek posle studija ili u toku. Twisted Evil Inache cuo sam da se obicno priprema do 2-3 godine. pig alien

U Americi je znanje dosta redukovano,a i to shto je ostalo najvecim je delom prakticno. cyclops

USMLE licencu priznaju gotovo sve zemlje sa engleskog govornog podrucja ukljucujuci Veliku Britaniju. bounce

Koje godine upisujesh medicinu? study flower
Nazad na vrh Ići dole
Vladan




Broj poruka : 9
Datum upisa : 12.03.2008

I ja bi da budem doktor... Empty
PočaljiNaslov: Re: I ja bi da budem doktor...   I ja bi da budem doktor... Icon_minitimePet Mar 21 2008, 21:49

2009

USMLE... 1. deo se polaze posle 2. razreda.
Ali, problem je sto ljudi pricaju da mi i USA imaju potpuno drugaciji program nastave, dok mi ucimo mnogo vise nebitne teorije oni uce prakticno. I pitanja sa testa su kolko sam ja video tipa: sta bi prepisao ovom liku sa ovim ili tako nesto...

Problem je kako to nauciti uz sve sto se vec uci na faxu... i odakle... i od koga...
Nazad na vrh Ići dole
BernardBlack




Broj poruka : 28
Datum upisa : 19.03.2008

I ja bi da budem doktor... Empty
PočaljiNaslov: Re: I ja bi da budem doktor...   I ja bi da budem doktor... Icon_minitimePet Mar 21 2008, 21:55

E blago tebi ti vec sledece godine odlazish u medicinare.

Ne znam da li se kod nas USMLE test polaze odmah posle druge godine.Najbolje je da se raspitash u Ambasadi(da li je otvorena sada,polse svega shta je bilo Question ). Ja sam postavio ovo pitanje na jednom drugom forumu i josh cekam odg pa cu ti javiti kada mi odgovore.

Elem, imash usmle.org ili usmle.com ili ukucaj na guglu usmle pa shta ti da.

I moja je velika zelja da studiram medicinu u Bg, a kasnije specijaliziram Arrow imunologiju king king
Nazad na vrh Ići dole
Vladan




Broj poruka : 9
Datum upisa : 12.03.2008

I ja bi da budem doktor... Empty
PočaljiNaslov: Re: I ja bi da budem doktor...   I ja bi da budem doktor... Icon_minitimePet Mar 21 2008, 21:58

Gledao sam na nekom official sajtu za USMLE... kazu od 6godina skole, posle 2. se polaze.... sad to valjda i kod nas vazi...

Neznam da li moze odavde da se polaze doduse ali meni nije prob da odem gde god da polazem tako nesto ako imam uslova ...

Moramo da vodimo racuna takodje da je to glavno merilo naseg znanja kad se trazi posao u USA i da moramo da "odvalimo" test inace nista od toga...
Nazad na vrh Ići dole
BernardBlack




Broj poruka : 28
Datum upisa : 19.03.2008

I ja bi da budem doktor... Empty
PočaljiNaslov: Re: I ja bi da budem doktor...   I ja bi da budem doktor... Icon_minitimePet Mar 21 2008, 22:07

Pa korak jedan i dva imaju neko opshte znanje o medicini. @

Razgovarao sam sa nekima koji su nashli ta pitanja na netu i kazu da su pitanja laganica, da su po nashim standardima jedva za ocenu 6.

Kao shto rekoh u SAD i UK znanje je redukovano i kroz sve se prozima prakticno tako da stvarno nisam siguran za taj deo. No

Korak tri sadrzi pitanja iz diferencijalne dijagnoze; to je ono shto si ti rekao : shta bi uradio kada bi....Ako gledash Hausa znacesh kakve su to dijagnoze. sunny

Istini za volju ovo je najtezi deo posla, jer nasha obavezna literatura nije dovoljna za strane zemlje.Npr. Gajton koji je alfa i omega na fiziologiji kod nas, u inostranstvu se kotira veoma loshe.

Oni jednostavno imaju savremene metode pristupa.Ipak nemoj gubiti nadu.

Za test se treba ozbiljno spremiti, jer ne zaboravi da se na isto prijavljuju josh hiljade drugih, sa univerziteta koji se bolje kotiraju.

santa santa geek study

P.S.Shta ces da specijalizirash?

P.P.S.Obozavam ove smalije! afro lol! affraid confused Twisted Evil Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Vladan




Broj poruka : 9
Datum upisa : 12.03.2008

I ja bi da budem doktor... Empty
PočaljiNaslov: Re: I ja bi da budem doktor...   I ja bi da budem doktor... Icon_minitimePet Mar 21 2008, 22:26

Nemam pojma sta cu, znam sta sigurno necu
Ali videcu kad krenem sta me zanima, sta mi najbolje ide, sta mi mozda uopste ne lezi... pa cu odabrati
Nazad na vrh Ići dole
BernardBlack




Broj poruka : 28
Datum upisa : 19.03.2008

I ja bi da budem doktor... Empty
PočaljiNaslov: Re: I ja bi da budem doktor...   I ja bi da budem doktor... Icon_minitimePet Mar 21 2008, 22:30

That's the spirit! Very Happy Smile Surprised Razz What a Face Like a Star @ heaven I love you clown tongue pirat cat monkey alien pig rabbit bounce affraid Basketball cheers bom drunken sunny albino cherry santa geek afro jocolor flower queen king elephant study farao rendeer scratch lol!

P.S. Ja znam da sigurno necu ginekologiju,urologiju i hirurgije.Imunne system-that's the one I love! queen queen santa cherry albino sunny farao study scratch rendeer pig pig bounce tongue What a Face Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
Vladan




Broj poruka : 9
Datum upisa : 12.03.2008

I ja bi da budem doktor... Empty
PočaljiNaslov: Re: I ja bi da budem doktor...   I ja bi da budem doktor... Icon_minitimePet Mar 21 2008, 23:02

Ja takodje necu urologiju/ginekologiju/dermatologiju/psihijatriju...

Hirurgiju bi mogo ... morao bi da vidim kolko sam siguran sa rukama Razz
Nazad na vrh Ići dole
Doktorica Nata

Doktorica Nata


Broj poruka : 10
Datum upisa : 14.02.2009

I ja bi da budem doktor... Empty
PočaljiNaslov: Re: I ja bi da budem doktor...   I ja bi da budem doktor... Icon_minitimeNed Feb 15 2009, 19:21

Vladane, jedan dobar period svog zivota sam provela u Americi,New Yorku...majka mi zivi tamo vec 20 godina...raspitala sam se kada sam trebala da upisem medicinu tamo i ono sto je PROVERENA INFORMACIJA je da ne mozes da nastavis fakultet tamo ili da se prebacis,ako pocnes ovde iz razloga sto je njihov sistem drugaciji.Imaju primed school koja traje dve godine pa onda jos 4 godine fakulteta...i jos milion gluposti...
Inace sto se tice gradiva ucimo mnogo vise od njih i u tom smislu ne zaostajemo...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





I ja bi da budem doktor... Empty
PočaljiNaslov: Re: I ja bi da budem doktor...   I ja bi da budem doktor... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
I ja bi da budem doktor...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» KADAR DA BUDEM KADAR IV maj 2012. (novi ciklus treninga)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum studenata medicine :: Razne korisne stvarčice :: Bicu lekar kad porastem-
Skoči na: