Forum studenata medicine
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum studenata medicine

Informacije u vezi studija
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Puuuno toga me interesuje

Ići dole 
+7
Warrior Of Ice
Xenia
jelenche!
sanjchy
guitarrr_babe
Admin
Pingu
11 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Pingu




Broj poruka : 15
Datum upisa : 07.08.2007

Puuuno toga me interesuje Empty
PočaljiNaslov: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje Icon_minitimeUto Avg 07 2007, 05:49

Vozdra svima cheers

MOZDA cu sledece godine upisati vas cenjeni fax. Kazem mozda, jer mi je ta ideja sinula tek pre 2-3 meseca. Do tad sam bila ubedjena da cu upisati psihologiju. Pauzirala sam 2 godine i sad sam u teskom problemu. No
Volela bih od iskusnih medicinara da cujem savet/ misljenje da li sam ja neko ko ima buducnosti na medicini. A ja cu se potruditi da vam se sto vernije predstavim Very Happy

1. Medicina me oduvek zanima. Zainteresovala sam se uz ER i Chicago hope(ko nije Rolling Eyes ) I tako odrastajuci volela sam da gledam emisije o telu, bolestima itd. Sad rado gledam na Discoveriju one dve extra emisije-Zivot u urgentnom i Neverovatni medicinski slucajevi. A o dr Hausu nema potrebe da prica. U par navrata mi se desilo da on kaze neku dijagnozu(koja je obicno pogresna) i ja kad se zavrsi serija idem na internet da vidim sta je to cyclops

Al tu postoji probem-gadim se kad vidim nesto mnogo odvratno tipa otvorene rane, neki prelom, cir i tako to. Kad otvorim neku medicinsku enciklopediju i vidim sve te rane, raznorazne promene na telu...ne mogu dugo da izdrzim da razgledam. I trudim se da to ne radim nocu, da ne bih sanjala Neutral Zbog toga izmedju ostalog i ono famozno pitanje "da li da upisem medicinu". Jel ste vi oduvek bili imuni na takve stvari ili se imunitet stekne vremenom?

2. redovno ucenje mi slabo ide, totalni sam kampanjac a znam da medicini to ne prolazi. Cula sam da su tamo knjige po hiljadu strana...A ja kad budem na 200-toj zaboravicu sve sto je ispred:( Nije mi problem da sednem i ucim po 6-7 sati, al uvek nekako mislim "ima jos vremena" i onda strebam po ceo dan/noc. A to povlaci jos jedan problem-ne umem da ucim za duze vreme. Dakle ono sto naucim, brzo i ispari. Hm, da li se to promeniti?

3. ja i hemijske formule posvadjani jos od 7 razreda osnovne. A i toga koliko znam ima dosta na medicini.

4.koje metode koristite da zapamtite silne nepoznate termine?

5. Kako se organizujete da radite jos nesto sem ucenja? Mislim ima li vremena za decka, drustvo(bar 2-3 puta nedeljno), neku sportsku aktivnost itd. Srecom ne izlazim puno pa to ne bi bio problem, al za dnevne aktivnosti ne znam kako bih se snasla.

6. sta cete posle faxa? Vidim da je perspektiva u nasoj zemlji nikakva, jel ste razmisljali o tome? Ja mozda malo poranila, al sta znam, razmatram sve aspekte...

7. kakvo je druzenje na faxu?

8. U kojoj godini krecete po bolnicama da razgledate bolesnike?

Hm, to je to za sad. Al seticu se ja jos Twisted Evil

Hvala unapred svim voljnim da prvo procitaju ovoliki post a onda i odgovore na njega Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin



Broj poruka : 113
Datum upisa : 07.07.2007

Puuuno toga me interesuje Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje Icon_minitimeSre Avg 08 2007, 01:49

Hmmm... Pa evo iznecu moje skromno misljenje o svemu sto te muci Smile
1. To sto se gadis, nema veze... Postane imun covek vremenom, a cak i da ne postane nije strasno. Znam pricu o devojci kojoj se sve gadilo (ona je cerka kucnih prijatelja mog ujaka... ne ozbiljno! Smile ). Do te mere se gadila, da su cak pozvali njene roditelje na fakultet da razgovaraju o tome kako bi mozda bilo pametno da je nagovore da batali medicinu i upise nesto drugo. Al ne lezi vraze, ona odlican student i prosto jede knjige. Zavrsila, specijalizirala mikrobiologiju i dobila poziv da radi u Italiji na nekom istitutu, i naravno otisla... Nisu sve grane medicine krvave...
2. Navike se menjaju, tesko, ali se mogu promeniti...
3. Nema mnogo formula na medicini, ali moras nauciti hemiju za prijemni... I to se moze, neki privatni cas i gotovo Smile To znanje iz hemije koje budes stekla spremajuci prijemni, bice ti dovoljno da savladas sve sto ima veze sa hemijom na fakultetu.
4. Ne koristimo mi nikakve metode, vec na fakultetu postoje veoma napredne metode ispiranja mozga, brisanja nepotrebnih uspomena iz detinjstva i ubacivanje raznih termina na njhovo mesto Smile Salim se, nije bas tako, ali nije ni daleko od toga... U glavnom, ne brini o tome sve legne na svoje mesto...
5. Moze da se organizuje slobodno vreme, sad bas 2-3 veceri nedeljno za drstvo malo teze, ali za vikend mozes izaci. Decko/devojka dolaze u obzir ali ne ono da ste zajedno 15 sati/dan...
6. U ovom trenutku ne razmisljam sta cu posle faxa... Pokusavam da smilsim kako normalan da dozivim polaganje zakletve Smile
7. Druzenje super, sasvim sigurno ces naci drustvo koje cete prihvatiti i u kom ces se osecati dobro.
8. Hahaha... Pa bolesnike razgledamo od prve godine Smile
Nazad na vrh Ići dole
https://medicinaribg.forumotion.com
guitarrr_babe

guitarrr_babe


Broj poruka : 43
Datum upisa : 11.07.2007

Puuuno toga me interesuje Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje Icon_minitimeČet Avg 09 2007, 05:36

disclaimer - ja sam tek druga godina, i dolenavedeno odgovara mojim sadašnjim saznanjima, iskustvima, idejama i sličnome, i ne mora uopšte biti istinito.

Pingu ::
1. Jel ste vi oduvek bili imuni na takve (gadne) stvari ili se imunitet stekne vremenom?

Kako ja to vidim, ima tu jedna fora - vidiš čoveka koji ima problem (veliki ili mali, gadan ili ne, težak ili relativno jednostavan) i tvoja je dužnost da ga rešiš, ili makar pokušaš. Odjednom sva gadljivost, sva netrpeljivost, sva osećanja se prekidaju i ti postaješ fokusiran na lečenje problema.

Svi smo se strašno tripovali kako će to biti kada prvi put vidimo kadaver na anatomiji. Uđeš u obdukcionu salu i vidiš tela kako leže na stolovima. Tu je vic - i pre nego što se baciš u bilo kakva razmatranja, profesor ti da zadatak da pronađeš, lupam, nervus radialis. I ti prilaziš kadaveru (lešu, telu, mrtvom čoveku) sa samo jednom idejom - da ispuniš zadatak. Bez razmišljanja, bez tuge, bez gađenja, bez filozofiranja, taj leš je tvoj posao, i moraš da ga uradiš najbolje moguće.

Odjednom sve postaje lako - to je pre svega potreba da iskoristiš svoje znanje da bi pomogao nekome, ali, ne zaboravimo, posao kao i bilo koji drugi.

Kolega mog tate, takođe radiolog se (ne šalim se!) onesvešćuje kad mu vade krv. Konj od 50 godina i dalje ne može da gleda krv! I povrh svega, lekar je. Nisu sve grane medicine krvave :-D

Pingu ::
2. redovno ucenje mi slabo ide, totalni sam kampanjac a znam da medicini to ne prolazi. Cula sam da su tamo knjige po hiljadu strana...A ja kad budem na 200-toj zaboravicu sve sto je ispred:( Nije mi problem da sednem i ucim po 6-7 sati, al uvek nekako mislim "ima jos vremena" i onda strebam po ceo dan/noc. A to povlaci jos jedan problem-ne umem da ucim za duze vreme. Dakle ono sto naucim, brzo i ispari. Hm, da li se to promeniti?

Kada dođeš na fakultet (bilo koji, sasvim sam ubeđena), postoji ogromna razlika između "moram" i "ne mogu" - "ne mogu" ne postoji.
Videćeš i sama, učenje sadržaja sa hiljadu strana je potpuno drugačije od onoga što smo radili u srednjoj školi, kada je najviše što smo učili bilo oko pedesetak strana, možda ni toliko. Niko ne očekuje od tebe da znaš sve, već se očekujke da znaš najvažnije. I upravo to je razlog zašto postoji hiljadu strana - da bi znala šta je najvažnije i zašto je to najvažnije. Sasvim bizarno, ali istinito - mnogo se lakše uči iz ogromne knjige u kojoj je sve objašnjeno i svaka tema pokrivena, nego iz male u kojoj se možda nalazi ista količina informacija, samo bez potrebnog okruženja.

Pingu ::
4.koje metode koristite da zapamtite silne nepoznate termine?

Iskreno, nema ih toliko mnogo, a i kada ih ima, toliko te bombarduju njima, da ih, htela-ne htela moraš zapamtiti. Ako ni to ne uspe, smišljaš pričice kako je Gliša (glicin) upoznao alu (alanin) i šta je dalje bilo, da bi zapamtila neesencijalne aminokiseline, i gomilu sličnih budalaština koje mogu da ti pomognu kad zakaže memorija.


Pingu ::
5. Kako se organizujete da radite jos nesto sem ucenja? Mislim ima li vremena za decka, drustvo(bar 2-3 puta nedeljno), neku sportsku aktivnost itd. Srecom ne izlazim puno pa to ne bi bio problem, al za dnevne aktivnosti ne znam kako bih se snasla.

Potrebni su veliki kompromisi i određivanje prioriteta (slažem se sa adminom da je 2-3 puta sa društvom možda teško uklopiti, ali, kažem, kompromisi), ali sve se da stići ako to želiš. Meni su recimo dečko, učenje i barem 8 sati sna (plus popodnevna dremka, kad je uglavim) prioriteti, tako da sve ostalo malo trpi (posebno što mi se društvo, kako to uvek biva, raštrkalo i nemamo vremena jedni za druge). Ali sasvim sam sigurna da nije nemoguće postići gotovo sve. Uz racionalizaciju, naravno.

Pingu ::
6. sta cete posle faxa? Vidim da je perspektiva u nasoj zemlji nikakva, jel ste razmisljali o tome? Ja mozda malo poranila, al sta znam, razmatram sve aspekte...

Uh. Nije da si sasvim u pravu kada kažeš da je perspektiva nikakva, ali nije ni sjajna. Ne postoji generalni odgovor. Kako se ko snađe.
Nazad na vrh Ići dole
Pingu




Broj poruka : 15
Datum upisa : 07.08.2007

Puuuno toga me interesuje Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje Icon_minitimeČet Avg 09 2007, 18:04

Hvala vam oboma na ovako iscrpnim odgovorima. Bilo mi je uzivanje da ih citam Very Happy I prilicno je ohrabrujuce.
Sto se tice gadljivosti i ja slicno razmisljam kao guitarrr_babe. Nekako kad gledam sve te medicinske emisije gadim se, al kad pomislim da je sve to "posao", znaci upravo to sto si ti rekla, onda shvatim da mi se i ne gadi toliko. Celicim se na emisijama Laughing
Eh da, vidis, les mi jos nije pao na pamet Neutral Al ipak sad mislim da je gore seci zivot nego mrtvog coveka. Mene vise plasi smrad jer imam slab stomak Rolling Eyes Jel mnogo smrdi?

Kakva je organizacija na faxu? Jel provesori predaju tako da se razume, jel mozete da pitate ako nesto nije jasno? Uopste me zanima da li se buba ili uci i objasnjava sa razumevanjem?

Znam da je ucenje 1000 strana drugacije od ucenja 100... I bas me to i brine. Jer treba to sve posle i drzati u glavi. A stalno dolazi novih 1000:cry:

I da, da li oni koji imaju lekara u porodici imaju neke protekcije? Ne u smislu da lakse poloze ispit, vec da mogu da vide vise toga, vise bolesnika, da su profesori i drugi doktori ljubazniji prema njima, da se vise trude da im objasne?

Pa da, i meni bi spavanje (posebno sto sam teska spavalica), ucenje i decko bili prioriteti... Znam da je za sve potrebna organizacija... Ali nije lako ni organoziovati se, posebno nekom neorganizovanom poput mene Evil or Very Mad

Pa ljudi hvala jos jednom na dragocenim informacijama i ako mozete odgovorite mi jos na ovih par pitanjca iz texa i obnecavam da vas necu gnjaviti duze vreme Basketball

Admine, a koja siti godina?
Nazad na vrh Ići dole
guitarrr_babe

guitarrr_babe


Broj poruka : 43
Datum upisa : 11.07.2007

Puuuno toga me interesuje Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje Icon_minitimeČet Avg 09 2007, 20:48

Pingu ::
Mene vise plasi smrad jer imam slab stomak Rolling Eyes Jel mnogo smrdi?

Ovi sa anatomije ne smrde mnogo, ja sam u početku imala par puta glavobolje od formalina, ali nije strašno, nema organski smrad. Verujem da je na patologiji i na sudskoj hiljadu puta gadnije- I ja sam strašno osetljiva na mirise... No, ubeđena sam da ću se navići.

Pingu ::
Jel provesori predaju tako da se razume, jel mozete da pitate ako nesto nije jasno?
Verujem da na ovo pitanje znaš odgovor - kako koji profesor. Ima onih koje je milina slušati, ima onih koji ti ubiju svaku volju za učenjem. Svi uvek imamo bolji odnos sa asistentima, jer su nam i bliži po uzrastu, i provode više vremena sa nama, i imaju više želje da se dokažu kao predavači i uče se radu sa studentima pa su strpljiviji i pažljiviji. Moj lični utisak, ne mora da je tačno.

Pingu ::
Uopste me zanima da li se buba ili uci i objasnjava sa razumevanjem?

I na ovo pitanje znaš ogdovor - kako koji predmet. Anatomija se, sem nekih delova, ne uči sa razumevanjem, realno, nema tu šta da se razume. Zato mi je i bila ružna. Isto je sa biohemijom. Ni nju ne volim. A fiziologija, sa druge strane, zavisi samo i jedino od toga koliko si uspela da povežeš stvari koje si pročitala sa onima koje si videla, da praviš neke veze, šeme i ostalo, plus što ima ogromnu primenu u svakodnevnici (kad te boli glava, kad ti se pije mleko, kad ti je ruće, kad si uplašena, itd. za sve to ćeš naći objašnjenje u fiziologiji), zato se, iako je jednako obimna, lakše uči.

Pingu ::
Znam da je ucenje 1000 strana drugacije od ucenja 100... I bas me to i brine. Jer treba to sve posle i drzati u glavi. A stalno dolazi novih 1000:cry:

To je svima veliki problem, kad prelaziš podvučenu knjigu treći put i čitaš ono što si dopisivlaa na papirićima i provaljuješ da NEMAŠ POJMA ŠTA TU PIŠE. Ali znaju i profesori da mi nismo niti naučnici niti mašine, pa da bismo sve to držali u glavi. Zato se ne traži znanje od-reči-do-reči. U tom smislu sam ti rekla da je ovo drugačije od srednje škole, jer je potrebno znati celinu, bez uplitanja u sitnice.

Pingu ::
I da, da li oni koji imaju lekara u porodici imaju neke protekcije? Ne u smislu da lakse poloze ispit, vec da mogu da vide vise toga, vise bolesnika, da su profesori i drugi doktori ljubazniji prema njima, da se vise trude da im objasne?

Za ovo stvarno ne znam. Moji roditelji i gomila rođaka su lekari, ali nisu iz BGa, tako da čak i kada bi me neko pitao ko su mi roditelji, nikakvu korist ne bih imala od toga.

Poz, i ti gnjavi slobodno šta te još zanima!


P.S. kenjala sam malo na ovu temu i na Krstarici, pdf Fakulteti, na temi Zbunjeni gimnazijalac. Možda tamo piše nešto što ovde ne piše.


Admine, sori za ovu reklamu geek
Nazad na vrh Ići dole
sanjchy

sanjchy


Broj poruka : 6
Datum upisa : 02.08.2007

Puuuno toga me interesuje Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje Icon_minitimeČet Avg 09 2007, 21:18

Cao! Ja sam pre oko mesec dana postala vasa koleginica,i sad me kao brucosa zanima mnoooogo toga,pa cu i ja malo da gnjavim Smile

1. Na koji nacin se formiraju grupe,po abecednom redu ili...?I koliko otprilike ljudi ima u grupama?

2.I ja sam spavalica kao koleginice koje su pisale Rolling Eyes Cool pa me zanima da li cu morati mnogo da se maltretiram po tom pitanju,tj kad pocinju predavanja,vezbe i tako to?

3.Da li je tacan stereotip da se medicinari uglavnom zene i udaju jedni za druge jer nemaju vemena za drugo drustvo zbog danonocnog strebanja? affraid Wink i da li studenti posle par godina malo odlepe pa pocnu na prijateljima da traze svakakve boljke,cak i tamo gde ih nema? Very Happy

4. sad malo ozbiljnije,zna li neko sta je tacno ono online ucenje,delili su nam neke plakate pri upisu...
Nazad na vrh Ići dole
Pingu




Broj poruka : 15
Datum upisa : 07.08.2007

Puuuno toga me interesuje Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje Icon_minitimePet Avg 10 2007, 02:45

guitarrr_babe ::

Zato se ne traži znanje od-reči-do-reči. U tom smislu sam ti rekla da je ovo drugačije od srednje škole, jer je potrebno znati celinu, bez uplitanja u sitnice.

E ovo je super! Jer mene je u gimnaziji ubijalo to sto sam morala da znam sve u najsitnija crevca. I onda od silnog napora da popamtim sitnice shvatim da ne znam ni o cemu se u stvari radi u lekciji! Shocked

Citala sam tvoje postove na krstarici, stvarno si mnogo toga bitnog napisala, ako odlucim da upisem medicinu (a sve sam bliza tome Twisted Evil ) mislim da cu na fax otici BAS pripremljena:-)

E ne mogu ja bez pitanja Rolling Eyes Jel bolje kad ucite sami ili sa nekim kolegom/koleginicom?
Nazad na vrh Ići dole
guitarrr_babe

guitarrr_babe


Broj poruka : 43
Datum upisa : 11.07.2007

Puuuno toga me interesuje Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje Icon_minitimePet Avg 10 2007, 13:31

sanjchy ::
1. Na koji nacin se formiraju grupe,po abecednom redu ili...?I koliko otprilike ljudi ima u grupama?
Jeste, po abecednom redu, recimo da je kod nas bilo recimo osam grupa (A1 do A4 i B1 do B4) i svaka grupa, recimo A4 koja je bila moja grupa, ima sve obaveze u isto vreme na faksu ali u različitim vežbaonicama i sa različitim profesorima. (znam da je na anatomiji bilo recimo A4 levo i A4 desno)
U mojoj A4 levo grupi na vežbama iz anatomije je bilo oko tridesetak ljudi. Ali onda i tu grupu podele u podgrupice od deset na seminarima iz anatomije, a iz histologije imaš jednu veliku i jednu malu grupu... Tako da je "svako vodi svoju politiku"

sanjchy ::
2.I ja sam spavalica kao koleginice koje su pisale Rolling Eyes Cool pa me zanima da li cu morati mnogo da se maltretiram po tom pitanju,tj kad pocinju predavanja,vezbe i tako to?

Najranije sto nastava može početi je u 8 ujutru, što je meni bilo teeeeško gnjavljenje, ali se mora. Dobra stvar je što ti se onda i dan završi ranije, do najkasnije 13 ili 14h.

sanjchy ::
3.Da li je tacan stereotip da se medicinari uglavnom zene i udaju jedni za druge jer nemaju vemena za drugo drustvo zbog danonocnog strebanja? affraid Wink

Heh, pokušaću da odgovorim na ovo pitanje, iako sam ja svog dragog (ne-medicinara) upoznala mnogo pre dolaska na faks :-D
Ako pogledaš bilo koji fakultet, bilo koji (sem onih na kojima postoji strašna nesrazmera u polovima - pravni, mašinski, itd.) videćeš da ima mnooooogo parova sa fakulteta. Ne zato što ne stižu od učenja da traže negde drugde nego zato što najviše vrememna provode zajedno, upućeni su jedni na druge (kafe posle predavanja, izlasci, učenje u društvu itd.). I onda padaju zaljubljivanja i kako to već ide... Isto je i kod nas. Ako ti je prioritet (kao što meni nije, jelte, bio) da pronađeš nekoga, sigurno su jednake šanse da pronađeš nekoga na fakultetu i van fakulteta.

Meni su većiu fenomen "domske ljubavi", što je, opet, vrlo logično.

Btw, moji mama i tata, oboje lekari, upoznali su se u Karaburmi na ručku. Tako da...

sanjchy ::
i da li studenti posle par godina malo odlepe pa pocnu na prijateljima da traze svakakve boljke,cak i tamo gde ih nema? Very Happy


Ne posle par godina, nego posle mesec dana :-D Najozbiljnije!

sanjchy ::
4. sad malo ozbiljnije,zna li neko sta je tacno ono online ucenje,delili su nam neke plakate pri upisu...

Kul stvarčica, imaš testove na netu koje treba da radiš redovno, što je kul jer znači da ćeš makar morati da otvoriš knjigu za taj poduhvat, imaš forum gde postavljaš pitanja, i, što je najvažnije, jedan dan u nedelji ostaješ 1,5 h manje na fakultetu (jer umesto tih seminara imaš obavezu da odradiš testove na kompu).
Nazad na vrh Ići dole
guitarrr_babe

guitarrr_babe


Broj poruka : 43
Datum upisa : 11.07.2007

Puuuno toga me interesuje Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje Icon_minitimePet Avg 10 2007, 13:44

Pingu ::
E ne mogu ja bez pitanja Rolling Eyes Jel bolje kad ucite sami ili sa nekim kolegom/koleginicom?

Sjajno je učiti u društvu, ali je samo frka dok pronađeš nekog sa kim se uklapaš, po ambicijama, inteligenciji, predznanju, radnim navikama, i na kraju lekciji do koje ste stigli... Lako je za kolokvijum, kad svi počinjete od nule. Teže je kad se sprema ispit pa ti padne na pamet da pogledaš hiljadu stvari dok završiš jednu oblast (beleške, radnu svesku, crteže, da vidiš šta kažu na netu o tome...)
Ima, jelte, prednosti i mana.
Nazad na vrh Ići dole
Pingu




Broj poruka : 15
Datum upisa : 07.08.2007

Puuuno toga me interesuje Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje Icon_minitimeSub Avg 11 2007, 02:33

Bicu kratka ovog puta Laughing

Na koji nacin se uci 1000 strana? guitar, kazes da je drugacije, al kako konkretno? Jel samo citas i podvalics po milion puta ili ima i preslisavanja? Mada ne znam kako bi to funkcionisalo sa preslisavanjem, trajalo bi jedno mesec dana Rolling Eyes Stvarno mi nije jasno No
Nazad na vrh Ići dole
guitarrr_babe

guitarrr_babe


Broj poruka : 43
Datum upisa : 11.07.2007

Puuuno toga me interesuje Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje Icon_minitimeSub Avg 11 2007, 13:27

Pingu ::
Na koji nacin se uci 1000 strana? guitar, kazes da je drugacije, al kako konkretno? Jel samo citas i podvalics po milion puta ili ima i preslisavanja?

Svako uči drugačije. Knjigu sa čitanjem i pšodvlačenjem pređem oko 3 puta (neke delove manje, neke više puta), i preslišavam se samo kada mi je koncentracija u minusu, da nateram sebe da zapamtim ono što sam pročitala. Kada imaš tri nedelje za veliki (1000 strana) ispit, nemaš baš vremena da se preslišavaš. Ovde je dobra stvar imati nekoga koga ćeš da zoveš da pitaš, da diskutuješ o temi, kroz takve neke razgovore se dosta toga zapamti. Ja se, oslanjam na moju koleginicu sa kojom se stalno čujem u toku spremanja ispita da me preslišava, tako što ćemo pričati o nečemu što možda ona ne razume, ili što ja ne razumem.
Nazad na vrh Ići dole
Pingu




Broj poruka : 15
Datum upisa : 07.08.2007

Puuuno toga me interesuje Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje Icon_minitimePon Avg 13 2007, 17:45

Sta vam je bilo najgore/najodvratnije do sad sto ste videli na faxu?
Nazad na vrh Ići dole
jelenche!




Broj poruka : 44
Datum upisa : 12.07.2007

Puuuno toga me interesuje Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje Icon_minitimeSre Avg 15 2007, 19:20

Hajde, imam i ja jedno pitanjce: Imala sam jako loše iskustvo u srednjoj sa profesorkom koja je prodavala ocene i to iz hemije. Ne bih da negde u sredini godine saznam da i ovde ima tako nečeg, pa da opet moram da vodim mali rat, pa pitam iskusnije...jel postoje "prosvetljujući časovi"? Brat mog druga koji je na medicini kaže da je bio na nekom od tih časova "samo da me profesor uputi šta treba a šta ne treba, šta je važno, znaš, ipak je drugačije kad ti on kaže..." - šta mu god to značilo. Nekako nije baš hteo da priča o tome. E, da, još je dodao kako se ispostavilo da je polovinu ljudi sa faksa koje poznaje sreo tamo...
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin



Broj poruka : 113
Datum upisa : 07.07.2007

Puuuno toga me interesuje Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje Icon_minitimeSub Avg 18 2007, 23:56

Pingu ::
Sta vam je bilo najgore/najodvratnije do sad sto ste videli na faxu?

Ma sve je tu podjednako odvratno Smile Mislim, nema tu nekih spektakularnih scena (kao ono iz filma "Lepa sela, lepo gore", kad se ona dvojica na kraju vuku po patosu bolnice u lokvi krvi). Mene je malo sokiralo kad sam na pocetku studija u disekcionoj sali na anatomiji video kofe na kojima pise "jetra", "bubreg" i sl. Prisao sam, pootvarao ih i unutra su zaista bili jetra, bubreg i td... Eto recimo to Smile
Nazad na vrh Ići dole
https://medicinaribg.forumotion.com
Admin
Admin



Broj poruka : 113
Datum upisa : 07.07.2007

Puuuno toga me interesuje Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje Icon_minitimeNed Avg 19 2007, 00:24

jelenche! ::
Hajde, imam i ja jedno pitanjce: Imala sam jako loše iskustvo u srednjoj sa profesorkom koja je prodavala ocene i to iz hemije. Ne bih da negde u sredini godine saznam da i ovde ima tako nečeg, pa da opet moram da vodim mali rat, pa pitam iskusnije...jel postoje "prosvetljujući časovi"? Brat mog druga koji je na medicini kaže da je bio na nekom od tih časova "samo da me profesor uputi šta treba a šta ne treba, šta je važno, znaš, ipak je drugačije kad ti on kaže..." - šta mu god to značilo. Nekako nije baš hteo da priča o tome. E, da, još je dodao kako se ispostavilo da je polovinu ljudi sa faksa koje poznaje sreo tamo...

Da, postoje. Znam kolege koji su isli na te casove iz anatomije. "Zvanicna" prica ide ovako nekako: Profesor anatomije u penziji, drzi studentima privatne casove anatomije na kojima im skrece paznju sta je najvaznije da se nauci (jer ima iskustva, propitivao je studente), pokazuje im neke cake (neke proste stvari koje su u knjigama opisane na komplikovan nacin, on im objasni na iznenadjujuce jednostavan nacin). E sad, da li ti studenti koji su isli na casove imaju neku protekciju ili ne, to ne bih znao da ti kazem... Po prici onih koji su isli, izgleda da su zaista (bez zezanja) korisni.

Pozzzz
Nazad na vrh Ići dole
https://medicinaribg.forumotion.com
Admin
Admin



Broj poruka : 113
Datum upisa : 07.07.2007

Puuuno toga me interesuje Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje Icon_minitimeNed Avg 19 2007, 00:31

Raspravu, vezanu za online ucenje histologije, sam izbrisao. Sta ce vam te gluposti?!

SALIM SE, premesitio sam je u "Ostale informacije" u podforumu "Prva godina". Mislim da je rasprava zaista i vezana za prvu godinu, a i mogli bismo malo da ozivimo i taj deo foruma. Nadam se da se ne ljutite.

Vas Admin Smile

PS
Ne msilim da je program online ucenja histologije glupost.
Nazad na vrh Ići dole
https://medicinaribg.forumotion.com
Pingu




Broj poruka : 15
Datum upisa : 07.08.2007

Puuuno toga me interesuje Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje Icon_minitimeNed Avg 19 2007, 02:51

Al Admine, mogao si da odgovoris na ostala pitanjca Smile Ustvari, ti si sad elita, a elita se ne bavi tako niskim poslovima kao sto je odgovaranje na pitanja radoznalih buducih studenata/brucosa Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin



Broj poruka : 113
Datum upisa : 07.07.2007

Puuuno toga me interesuje Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje Icon_minitimeNed Avg 19 2007, 12:42

Na ostala pitanjca je, vrlo detaljno, odgovorila guitarr_babe, a ja se s njom slazem Smile Ne, ozbiljno, u potpunosti se slazem sa onim sto je ona napisala.

Pozz Smile
Nazad na vrh Ići dole
https://medicinaribg.forumotion.com
jelenche!




Broj poruka : 44
Datum upisa : 12.07.2007

Puuuno toga me interesuje Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje Icon_minitimeNed Avg 19 2007, 16:01

E, hvala ti za onaj odgovor jer sam baš pomislila da će svi "potegnuti" diplomatsko ćutanje...sad bar znam.

Živi bili pa sve doživeli...
Nazad na vrh Ići dole
Xenia




Broj poruka : 6
Datum upisa : 23.08.2007

Puuuno toga me interesuje Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje Icon_minitimePet Avg 24 2007, 13:07

Strasno mi je milo sto je napravljen ovaj forum Very Happy .Cesto cu ga posjecivati.Ja planiram da upisem medicinu u bg sledece godine.Uh,vec mislim o prijemnom.Sve sto sam saznala o studiranju na ovom forumu mnogo mi je pomoglo.Mada vec sam spremna na puno ucenja,nisam gadljiva,krv odlicno podnosim tako da se nikad nisam dvoumila sto da upisem.Iz Crne Gore sam,a niko od mog drustva nece ici u bg na medicinu pa cu biti sama,tako da me jedino brine hocu li se brzo uklopiti u drustvo sa fakulteta.
Nazad na vrh Ići dole
Pingu




Broj poruka : 15
Datum upisa : 07.08.2007

Puuuno toga me interesuje Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje Icon_minitimePet Avg 24 2007, 14:07

I ja planiram da upisem sledece godine i takodje necu nikog znati ko upisuje, ali ne mislim da ce to biti neki problem. Od toliko ljudi valjda ce se naci nekoliko sa kojima ces se uklopiti Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Xenia




Broj poruka : 6
Datum upisa : 23.08.2007

Puuuno toga me interesuje Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje Icon_minitimePet Avg 24 2007, 17:11

Pa od toliko ljudi nadam se da cu se brzo sprijateljiti s nekim,jer mi se cini da cu na fakultetu biti potpuno izgubljena
Nazad na vrh Ići dole
jelenche!




Broj poruka : 44
Datum upisa : 12.07.2007

Puuuno toga me interesuje Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje Icon_minitimePet Avg 24 2007, 18:38

A, ti ne moraš još uvek da se brineš! Šta misliš, kako je nama brucošima...Tek sad, pred početak (e, da, mi počinjemo oktobra, he, he Laughing ) vidim da mi nije sve jedno... Preneću vam moje utiske tako da ćete imati obaveštenja iz prve ruke...
Nazad na vrh Ići dole
Xenia




Broj poruka : 6
Datum upisa : 23.08.2007

Puuuno toga me interesuje Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje Icon_minitimePet Avg 24 2007, 19:50

E vazi!Racunam na tebe.Kakvi god da budu utisci,dobri,losi,reci ces nam Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Warrior Of Ice

Warrior Of Ice


Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.08.2007

Puuuno toga me interesuje Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje Icon_minitimePet Avg 24 2007, 19:54

vi se i dalje iz crne gore normalno upisujete ovde?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Puuuno toga me interesuje Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Puuuno toga me interesuje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum studenata medicine :: Razne korisne stvarčice :: Bicu lekar kad porastem-
Skoči na: