Forum studenata medicine
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum studenata medicine

Informacije u vezi studija
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Puuuno toga me interesuje

Ići dole 
+7
Warrior Of Ice
Xenia
jelenche!
sanjchy
guitarrr_babe
Admin
Pingu
11 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Xenia




Broj poruka : 6
Datum upisa : 23.08.2007

Puuuno toga me interesuje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje - Page 2 Icon_minitimeSub Avg 25 2007, 11:39

Ove se godine normalno upisivalo,za sledecu ne znam.S obzirom da mi je majka iz Srbije ne znam u kakvom cu polozaju biti,sve zavisi kako srede ovo sa drzavljanstvom,da li ce moci dvojno ili ne.Mnogo bi mi lakse bilo da se upisem u pg,ovamo vise nama prijemnog nego se upisuje na osnovu uspjeha tako da bih bila odma na listi.Mada vise volim bg,a i majka i otac su mi studirali medicinu tamo
Nazad na vrh Ići dole
Warrior Of Ice

Warrior Of Ice


Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.08.2007

Puuuno toga me interesuje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje - Page 2 Icon_minitimeSub Avg 25 2007, 12:10

mislim da bi bilo bolje da se upises ovd ubg jer zaista, bez ikakve uvrede po druge fakultete u srbiji, mislim da na beogradskom medicinskom fakultetu moze najvise da se nauci a i najbolji su uslovi rada
Nazad na vrh Ići dole
Xenia




Broj poruka : 6
Datum upisa : 23.08.2007

Puuuno toga me interesuje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje - Page 2 Icon_minitimeSub Avg 25 2007, 14:49

To i ja mislim,zato sam se i odlucila za bg.Samo jos da vidim hocu li biti stranac ili ne.Mada kako god da bude ocekuje me prijemni.
Nazad na vrh Ići dole
Warrior Of Ice

Warrior Of Ice


Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.08.2007

Puuuno toga me interesuje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje - Page 2 Icon_minitimeSub Avg 25 2007, 14:53

ne znam za to strane drzavljane. ja sam procitao da su ove godine kada sam se ja upisivao upisana cetiri strana drzavljana, od kojih je jedan bio iz crne gore. ako si strani drzavljanin mislim da ti je onda to glupa opcija jer kolko znam strani drzavljani placaju studije koje nisu nimalo jeftine
Nazad na vrh Ići dole
Xenia




Broj poruka : 6
Datum upisa : 23.08.2007

Puuuno toga me interesuje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje - Page 2 Icon_minitimeSub Avg 25 2007, 15:11

Znam da su studije dosta skupe za strance,a posebno medicina.Moj kum se ove godine normalno upisao u bg na stomatologiju,ali za sledecu ne znam sto ce biti.
Nazad na vrh Ići dole
sanjchy

sanjchy


Broj poruka : 6
Datum upisa : 02.08.2007

Puuuno toga me interesuje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje - Page 2 Icon_minitimeSre Avg 29 2007, 14:09

jao kolege puno vam hvala na svim odgovorima,stvarno ste zlatni Wink

sa malim zakasnjenjem zbog letovanja,onima koji se interesuju za pripreme: dakle ja sam bila na pripremama od januara do juna svake subote (osim za uskrsnje praznike).Moram da priznam da to nije bas lak ritam za pracenje, 2 i po sata po predmetu (isla sam na oba),ali prezivela sam Wink i stvarno mislim da je taj trud bio koristan...bilo je u mojoj grupi dosta ljudi koji su isli na samo jedan predmet,a drugi su spremali privatno...dosta naravno zavisi od toga ko vam zapadne da drzi te casove,neki su bili sjajni,ali bilo je i gadnih promasaja...desavalo se i da nas puste ranije sa nekog predmeta,pa drugi cekamo po sat vremena i tako to.

Super je sto vecina njih donosi spremljenu prezentaciju predavanja koju mozete da kopirate sto je narocito bilo korisno za biologiju jer nismo imali teoretske sanse da stignemo sve da zapisemo od beleski.Iz biologije smo svake 3 nedelje imali testove za gradivo koje do tad predjemo,i na kraju zacrsni test iz biologije i hemije; iz biologije smo dobili tacan spisak od koje do koje strane treba da se nauci za prijemni,ali to na kraju nije bilo bas pouzdano.
Hemija nas je sve deprimirala dok smo bili na pripremama,ali posle se ispostavilo da nije bilo bas tako strasno,mada je i tu bilo zadataka na koje nismo racunali da ce biti.

sve u svemu,dobro ce vas psihicki pripremiti za tu traumu koja vas ocekuje (xexe) i dace vam solidnu kolicinu znanja koje ipak nece nista znaciti ako ne zagrejete stolicu sami kod kuce Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Warrior Of Ice

Warrior Of Ice


Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.08.2007

Puuuno toga me interesuje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje - Page 2 Icon_minitimeSre Avg 29 2007, 16:36

ja nisam isao na pripreme na fakultet vec u centar za mlade talente. samnom su isle jos dve devojke iz mog odeljenja i ovaj bambus Smile ali su one kasnije presle na pripreme na medicinski jel su mislile da su bolje, ali prc Smile mislim mi smo platili 12000 a dobili smo mnogo vise nego oni na fakultetu za 40000.
ono sto je pozitivnije na medicinskom jeste da vas bas spreme za njihov prijemni i da cete sigurno umeti da uradite bar 80& pitanja, ali ako budete konkurisali i na stomatologiji necete bas tako dobo proci Smile
Nazad na vrh Ići dole
Aleksandra




Broj poruka : 1
Datum upisa : 05.08.2007

Puuuno toga me interesuje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Pitanje sa ogromnim zakasnjenjem...   Puuuno toga me interesuje - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 19 2007, 20:07

Ljudi, posto sam se skoro vratila kuci pa nisam bila u toku a procitala sam nesto u vezi on-line ucenja histologije, molila bih vas da mi kazete nesto vise o tome!
Neko je prethodno pomenuo i neke testove koji se rade na kompu umesto seminara, pa ako nije problem , recite mi nesto vise o tome,jer sam i ja jos jedan izgubljeni brucos.... Very Happy
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
guitarrr_babe

guitarrr_babe


Broj poruka : 43
Datum upisa : 11.07.2007

Puuuno toga me interesuje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 19 2007, 21:47

samo pretražiš forum... ima cela tema o tome.

https://medicinaribg.forumotion.com/Ostale-informacije-f11/Online-ucenje-histologije-t25.htm

ja ne znam detalje, a ono što znam napisala sam tamo.
Nazad na vrh Ići dole
sanjchy

sanjchy


Broj poruka : 6
Datum upisa : 02.08.2007

Puuuno toga me interesuje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 26 2007, 21:35

zbunjeni brucos ponovo u akciji Rolling Eyes
jel zna neko sta je OKP1? deluje najlogicnije da je opsta klinicka praksa,ili opste kompjutersko poznavanje,ali ni jedno ni drugo ne bi trebalo da imamo na prvoj godini...
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin



Broj poruka : 113
Datum upisa : 07.07.2007

Puuuno toga me interesuje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 26 2007, 23:28

OKP1 su: "Osnovi Klinicke Prakse 1". Piskara se o tome na temi: "Pocetak skolske godine za brucose", na delu za prvu godinu.

Joj samo kad budem imao vremena, pa vam sve ove postove koji se ne ticu teme, pobrisem, videcete vi vaseg Boga! Smile
Nazad na vrh Ići dole
https://medicinaribg.forumotion.com
jelenche!




Broj poruka : 44
Datum upisa : 12.07.2007

Puuuno toga me interesuje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje - Page 2 Icon_minitimeSre Nov 21 2007, 02:50

e, pošto sam jednom, davno, davno rekla da ću da napišem neke svoje utiske, da ispunim to obećenje. Faks nije loš, bar za sada. Malo mi smeta to što mnogo svi očekuju da sanjamo gde će oni da prikače obaveštenja za razne stvari...ko je upao na koju izbornu nastavu, kad počinju predavanja, koja grupa gde, kako, šta...Anatomski institut je kao druga kuša brucošima. A onaj amfiteatar...ja ne znam kako su starije kolege preživele sva ta predavanja tamo...ono traju 1:30h bez prestanka a ti treba da održiš koncentraciju bez prestanka. To su loše stvari. A sad dobre
Ljudi su stvarno spremni da pomognu. Recimo, da zaustaviš bilo koga u onoj ulici dr.Subotića i da ga pitaš da ti nešto objasni, kolega bi seo na asfalt ako treba i sve ti lepo ispriča. Ali ima i onih koji malčice lažu, ali to nećemo (biće da previše kritikujem). Bilo šta da ti treba, samo tražiš i oni ti pomognu da rešiš problem. Imaš bukvalno sve što ti je potrebno da bi ti lekcije koje učiš bile jasne i pamtljive...od kadavera, preko mikroskopa do tako lepih histoloških preparata. Možda i nije toliko loša stvar s tim kolokvijumima jer te tako teraju da stalno budeš u toku a to sigurno ne može da odmogne. .Joj, dosta je. To je neko moje skromno mišljenje koje nije ni približno potpuno. Tako da, ko voli medicinu, nek je upiše. Ima da se muči, da ne spava noćima, ali posle nekeko sve to dođe na svoje mesto i onda kao da te ozari neko sunce...sve ti je lepo, jednostavno i logično...
Nazad na vrh Ići dole
Pingu




Broj poruka : 15
Datum upisa : 07.08.2007

Puuuno toga me interesuje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje - Page 2 Icon_minitimeUto Nov 27 2007, 01:15

A kakva je situacija sa gradivom? Koliko ucis dnevno? Koliko je tesko? Kakvi su kolukvijumi, koliko strana otrpilike ima po kolokvijumu da se uci? Zatrpah te sad sa pitanjima al... jos uvek se neckam dal da upisujem ili ne pa mi jen svaka informacija zlata vredna Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
bojana_88_ns

bojana_88_ns


Broj poruka : 5
Godina : 35
Datum upisa : 28.01.2008

Puuuno toga me interesuje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje - Page 2 Icon_minitimePon Jan 28 2008, 01:36

E ovo za neodgovaranje si u pravu, malo je falilo da ne odgovorim... E ovako ja cu biti kratka. Ovo mozes da zavrsis samo ako jako volis i ako si jako uporan! Sto se tice gadjenja, mislim da se vremenom ogugla, ucenje to se podrazumeva da ima mnogo, takodje sam kampanjac i takodje sam posvadjana sa formulama i sasvim sam lepo krenula i nemam nameru da me takve sitnice zaustave! na jednu stranu treba da stavis da je to ipak 6 godina (najmanje) i na drugu stranu da li si spremna toliko da odvojis za studiranje, pa sta ti prevagne. Sto se tice izlazaka, stignem kao i pre faxa, doduse ne u istoj meri, li sve je u organizaciji. "toliko" o mene...
Nazad na vrh Ići dole
astral




Broj poruka : 7
Datum upisa : 23.03.2008

Puuuno toga me interesuje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje - Page 2 Icon_minitimeSre Avg 27 2008, 23:12

evo mene zanima jel zna neko kada brucosima pocinje godina i kako izgleda taj prvi dan? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin



Broj poruka : 113
Datum upisa : 07.07.2007

Puuuno toga me interesuje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje - Page 2 Icon_minitimePon Sep 01 2008, 00:43

Za datum ne znam... Mojoj generaciji je pocela 1. oktobra... Taj prvi dan ces ujutru otici na govor dekana, svi cete da se sjatite u jedan amfiteatar, on ce nesto da prica, onda ce student prodekan nesto da prica i kad se to zavrsi pravac na predavanja i vezbe... Nista spektakularno... Smile
Nazad na vrh Ići dole
https://medicinaribg.forumotion.com
astral




Broj poruka : 7
Datum upisa : 23.03.2008

Puuuno toga me interesuje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 02 2008, 15:37

Ha ha ha ha ,ma opustencija,odmah predavanja..cool..ko da ceka sledeci dan Very Happy Jupi Very Happy Pretpostavljam da cemo ranije znati kakav nam je raspored,grupe i slicno...eeeh...jedva cekam Laughing hvalaa!
Nazad na vrh Ići dole
BernardBlack




Broj poruka : 28
Datum upisa : 19.03.2008

Puuuno toga me interesuje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 03 2008, 22:53

mislim da vam oni objave na netu koje ste grupe i raspored, barem je tako bilo prve godine.

Basketball cheers bom drunken farao rendeer santa cherry albino sunny Sleep king queen jocolor geek scratch study elephant lol! afro flower rabbit bounce confused bounce bounce bounce bounce affraid Basketball cheers bom drunken pig pig monkey cat alien pale silent tongue pirat clown Arrow Neutral What a Face Like a Star @ heaven Suspect I love you No @ cyclops Idea Question Exclamation Wink Rolling Eyes Twisted Evil Evil or Very Mad Crying or Very sad Embarassed Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Cool Laughing Mad Razz lol!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Puuuno toga me interesuje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Puuuno toga me interesuje   Puuuno toga me interesuje - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Puuuno toga me interesuje
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum studenata medicine :: Razne korisne stvarčice :: Bicu lekar kad porastem-
Skoči na: