Forum studenata medicine
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum studenata medicine

Informacije u vezi studija
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Hitno dajte savete oko upisa

Ići dole 
+10
fdjhzszj
sandra 90
verititis
MEDICINARRRRRR
!#ja&*
astral
Vladan
Admin
BernardBlack
manjama
14 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
manjama




Broj poruka : 1
Datum upisa : 29.03.2008

Hitno dajte savete oko upisa Empty
PočaljiNaslov: Hitno dajte savete oko upisa   Hitno dajte savete oko upisa Icon_minitimeSub Mar 29 2008, 14:59

Drage buduće kolege (nadam se Question ),
Morate mi pomoći. Da li je zbirka od 1200 zadataka dovoljna iz hemije? Da li daju laka, opšta pitanja iz biologije ili zbunjujuća? Kakva je to priča o smanjenju broja upisanih na 200? Znate li nekog jako dobrog profesora koji uspešno priprema hemiju?

Hvala!!!!!!!!!!!!!! Neutral
Nazad na vrh Ići dole
BernardBlack




Broj poruka : 28
Datum upisa : 19.03.2008

Hitno dajte savete oko upisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno dajte savete oko upisa   Hitno dajte savete oko upisa Icon_minitimeSub Mar 29 2008, 15:52

Vec sam ti odgovorio na Doktoru. com
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin



Broj poruka : 113
Datum upisa : 07.07.2007

Hitno dajte savete oko upisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno dajte savete oko upisa   Hitno dajte savete oko upisa Icon_minitimeSub Mar 29 2008, 23:30

Zbirke sluze za proveru znanja. Znaci, ucis hemiju, vezbas zadatke, bubas biologiju i onda radis te testove... Dakle, nije resenje da nabubas zbirku, uci iz zadate literature, pa ako uspes da se snadjes u onoj zbirci, to znaci da si dobro pripremljena.
Nazad na vrh Ići dole
https://medicinaribg.forumotion.com
Vladan




Broj poruka : 9
Datum upisa : 12.03.2008

Hitno dajte savete oko upisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno dajte savete oko upisa   Hitno dajte savete oko upisa Icon_minitimeNed Mar 30 2008, 17:45

A sta je tacno zadata literatura ?
Nazad na vrh Ići dole
BernardBlack




Broj poruka : 28
Datum upisa : 19.03.2008

Hitno dajte savete oko upisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno dajte savete oko upisa   Hitno dajte savete oko upisa Icon_minitimeNed Mar 30 2008, 19:20

Knjige iz biologije od prvog do cetvrtog razreda.Ucish sve osim botanike.
Nazad na vrh Ići dole
Vladan




Broj poruka : 9
Datum upisa : 12.03.2008

Hitno dajte savete oko upisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno dajte savete oko upisa   Hitno dajte savete oko upisa Icon_minitimeNed Mar 30 2008, 23:13

A hemija ?
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin



Broj poruka : 113
Datum upisa : 07.07.2007

Hitno dajte savete oko upisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno dajte savete oko upisa   Hitno dajte savete oko upisa Icon_minitimePon Mar 31 2008, 01:32

ima to negde da se nadje, tacno pobrojano iz kojih knjiga, koje strane, sve sve sve...
Nazad na vrh Ići dole
https://medicinaribg.forumotion.com
BernardBlack




Broj poruka : 28
Datum upisa : 19.03.2008

Hitno dajte savete oko upisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno dajte savete oko upisa   Hitno dajte savete oko upisa Icon_minitimePon Mar 31 2008, 15:40

Vladan ::
A hemija ?

Hemija - sve zivo iz gimnazije, i zadaci i teorija.. king
Nazad na vrh Ići dole
astral




Broj poruka : 7
Datum upisa : 23.03.2008

Hitno dajte savete oko upisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno dajte savete oko upisa   Hitno dajte savete oko upisa Icon_minitimePon Mar 31 2008, 21:23

Ja se spremam za medicinu i radim zadatke iz te zbirke iz hemije od 1200 zad.ne znam da li je to dovoljno ja se nadam da jeste.Ali naravno da prvo moras da naucis teoriju da bi znala zadatke da radis a i bilo bi dobro da imas nekog da ti pokaze ono sto ne znas,mislim nije to nesto tesko ali prosto ima nekih caka,i tipski su zadaci,ako znas jedan narednih 10 je na istu foru...A bios ucis iz knjiga za prirodni smer i nekih medicinskih knjiga... iz prve god gimnazijskog udzbebika treba biologija celije,iz druge morfologija zivotinja pa preskaces one crve zglavkare itd do hordata,ucis njih i sisteme organa kicmenjaka.Iz trece treba sve vezano za metabolizam celije,krebsov ciklus...i ne bi bilo lose da pogledas i one organske sisteme od nervnog do endokrinog.Iz cetvrte mislim da treba cela molekularna biol.,razvice,a genetiku i nasledjivanje iz biologije za treci razred medicinske kao i ekologiju iz prve god.E mislim da je to sve iz biosa...a iz hemije,e tu ucis sve cetiri god.prirodnog smera,mada ja imam i knjige sa drustvenog de je sve to malo sazetije...Pa srecno flower Wink
Hemija treba stalno da se pnavlja jer se brzo zaboravlja i moj savet je da radis sve zadatke pa i one najprostije smaracke da bi ti usli u glavu... Cool
e to je to POZZZ
Nazad na vrh Ići dole
BernardBlack




Broj poruka : 28
Datum upisa : 19.03.2008

Hitno dajte savete oko upisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno dajte savete oko upisa   Hitno dajte savete oko upisa Icon_minitimePon Mar 31 2008, 22:57

Ma glavno da imash tih 80 pale poena koliko ti traze.Mada sam neshto nacuo da po broju bodova dodeljuju izborni predmet.Tako da ako imash neshto malo bodova a zelish neki full ql predmet dobijesh neki full ne ql predmet. affraid
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin



Broj poruka : 113
Datum upisa : 07.07.2007

Hitno dajte savete oko upisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno dajte savete oko upisa   Hitno dajte savete oko upisa Icon_minitimeUto Apr 01 2008, 00:06

Te izborne predmete mozes da okacis macku o rep... To je smaranje. To je odvratno. Kad krenes na fax gledas da uzmes neki predmet koji se sto lakse polaze. Najbolji su oni gde nemas test, nego recimo, pises esej. Znaci izborni predmeti treba da vam budu zadnja rupa na svirali. Ne ulaze u prosek i ni na koji nacin ti ne pomazu, samo oduzimaju vreme. Eto, to ja mislim o izbornim predmetima, a i 99% studenata Smile
Nazad na vrh Ići dole
https://medicinaribg.forumotion.com
BernardBlack




Broj poruka : 28
Datum upisa : 19.03.2008

Hitno dajte savete oko upisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno dajte savete oko upisa   Hitno dajte savete oko upisa Icon_minitimeUto Apr 01 2008, 14:52

Eh pa sada admine Evil or Very Mad .Uvek je lepo znati neshto novo, bez muke nema nauke.Ja bih izabrao tehnike disekcije i klinicku anatomiju ili periferne zivce.
Mislim da su izborni super i da bi bilo josh bolje da ih ima vishe jer nas usmeravaju u oblasti koje su na srodne.
I svakako ne treba ici linijom manjeg otpora... affraid
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin



Broj poruka : 113
Datum upisa : 07.07.2007

Hitno dajte savete oko upisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno dajte savete oko upisa   Hitno dajte savete oko upisa Icon_minitimeUto Apr 01 2008, 23:59

Teoretski, u pravu si... No, uz svo moje postovanje, kad na svojoj kozi budes osetio oko 1500 strana anatomije, opis gomile kostiju, misica, arterija, nerava, njihovih puteva, raznih organa, nervnih puteva u cns-u, opise polozaja raznih jedara u cns-u + latinska terminologija+ ostatak prve godine, bices kompetentan da prosudjujes o svrsishodnosti izbornih predmeta. Dakle, sve to lepo izgleda kad se vidi na papiru, ali kad tamo negde dva meseca pred rok, pocnes da spavas po 6-7 sati na dan, jer nije moguce drugacije nauciti sve ono sto se od tebe ocekuje, zapitas se da li ti zaista pored svega toga koristi i neko cimanje oko izbornog predmeta... Zaista je razumno odabrati lakse predmete, ali naravno, ako si raspolozen da se detaljnije bavis nekom oblascu, odaberi ono sto ti se dopada.
Ehhh naviru mi secanja... Smile Kad se setim anatomije...
Odgovarao sam nesto oko 3 sata, a u kabinetu profesora sam sve ukupno proveo 11 sati (dok smo svi zavrsili, ispit poceo u pola 9 ujutru, a zavrsio se u pola 8 uvece). Izasao ispred instituta i bukvalno nisam znao ni kako se zovem, ni kako da se vratim kuci, bukvalno! Tumarao sam okolo skoro sat vremena dok sam se setio kako da dodjem do kuce... Tako nesto u zivotu nisam osetio do tad i nadam se da necu vise nikad... Reakcija na stres... A veruj mi, dobar deo studenata je osetio slicnu stvar kad su polozili anatomiju...
U svakom slucaju, vredi truditi se... Ti, izgleda, bas volis medicinu i to je super, ali veruj mi da je medicina 6 godina dobrovoljnog zatocenistva i psihicki se pripremi na to... Olaksavajuca okolnost je ta sto ces je sa svakim danom studiranja, sve vise voleti...
Pozz
Nazad na vrh Ići dole
https://medicinaribg.forumotion.com
!#ja&*




Broj poruka : 3
Datum upisa : 09.08.2008

Hitno dajte savete oko upisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno dajte savete oko upisa   Hitno dajte savete oko upisa Icon_minitimeSub Avg 09 2008, 00:14

Moze li neko lepo da mi kaze sta treba da se sprema iz biologije i hemije za prijemni ispit i gde moze da se kupi informator? Question
Nazad na vrh Ići dole
MEDICINARRRRRR




Broj poruka : 1
Datum upisa : 07.10.2008

Hitno dajte savete oko upisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno dajte savete oko upisa   Hitno dajte savete oko upisa Icon_minitimeUto Okt 07 2008, 20:23

Pozdrav (buducim) kolegama, da li neko moze da mi kaze kada izlazi konkurs i informator za moj buduci fakultet?
Nazad na vrh Ići dole
verititis




Broj poruka : 2
Datum upisa : 17.10.2008

Hitno dajte savete oko upisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno dajte savete oko upisa   Hitno dajte savete oko upisa Icon_minitimeSub Nov 08 2008, 17:02

e ljudi jel neko zna kad izlazi informator za medicinu???? stvarno moram da znam...
Nazad na vrh Ići dole
sandra 90




Broj poruka : 1
Datum upisa : 27.11.2008

Hitno dajte savete oko upisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno dajte savete oko upisa   Hitno dajte savete oko upisa Icon_minitimeČet Nov 27 2008, 18:36

I ja planiram da upisem medicinu sledece godine... Pa me zanima da li neko od vas zna kad pocinje pripremna na faxu i nesto malo vise o tome?!! Very Happy Jer na njihovom sajtu nema nista konkretno jos...
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin



Broj poruka : 113
Datum upisa : 07.07.2007

Hitno dajte savete oko upisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno dajte savete oko upisa   Hitno dajte savete oko upisa Icon_minitimePet Nov 28 2008, 01:04

Na forumu vec postoje teme na kojima se pisalo o tome kako upisati medicinu, kako spremiti prijemni i iskustva ljudi koji su isli na pripreme na faxu. E sad, ja sam zaboravio koje su to tacno teme (godine Smile ), pa probrljajte sami gde se pisalo o doticnoj temi.
S' ljubavlju Vas,
Admin Smile
Nazad na vrh Ići dole
https://medicinaribg.forumotion.com
fdjhzszj




Broj poruka : 10
Datum upisa : 12.09.2008

Hitno dajte savete oko upisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno dajte savete oko upisa   Hitno dajte savete oko upisa Icon_minitimeUto Jan 06 2009, 02:30

@Admin


Nema, ima o upisu, prijemnom, sta treba da se sprema, ali sto se tice konkretno priprema na faksu, na podforumu "Kad porastem bicu lekar" ima samo iskustvo Sanjchy (tema "Puno toga me interesuje", 3.strana) i to nesto malo o biologiji a o hemiji gotovo nista. Uglavnom svi napisu da je najbolje bios spremiti sam a hemiju privatno i misle da su zavrsili stvar, e, ljudi, niste, dajte malo vise o tim pripremama na fakultetu.


@sandra90

zvala sam fakultet, kazu samo da pocinju 17.januara i da kostaju 26 i 27 hiljada a za sve ostalo da ima na sajtu. Nema na sajtu.
Nazad na vrh Ići dole
dita




Broj poruka : 11
Datum upisa : 08.01.2009

Hitno dajte savete oko upisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno dajte savete oko upisa   Hitno dajte savete oko upisa Icon_minitimeČet Jan 08 2009, 20:19

zadata literatura iz biologije jesu ova cetiri udzbenika za gimnaziju,kao i ucbenici za 1. i 3. razred medicinske skole.
Citologija-1. razred gimnazije(7-73 str);
Metabolizam-3. razred gimnazije(26-29,31-32,84-98 str.),
Rzvice-4. razred gimnazije(9-32,35-42 str.),
Genetika-4. razred gimnazije(43-66,70-80str) i 3. razred medicinske(21-60,71-93),
Molekularna biologija-4. razred gimnazije(81-127 str),
Evolucija-4. razred(129-154.162-170str);
Ekologija-1. razred medicinske(147-166 str);
Morfologija zivotinja-2. razred gimnazije(33-55,141-178 str);
Nadam se da je nekom pompglo!
Srecno Smile
Nazad na vrh Ići dole
fdjhzszj




Broj poruka : 10
Datum upisa : 12.09.2008

Hitno dajte savete oko upisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno dajte savete oko upisa   Hitno dajte savete oko upisa Icon_minitimeSub Jan 10 2009, 00:58

Kakve su pripreme iz hemije na fakultetu?
Jesmo li svi u istoj grupi ili se razvrstavamo tj ima li neki test pre pocetka?
Nazad na vrh Ići dole
dita




Broj poruka : 11
Datum upisa : 08.01.2009

Hitno dajte savete oko upisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno dajte savete oko upisa   Hitno dajte savete oko upisa Icon_minitimePon Jan 12 2009, 21:35

Posto i ja spremam prijemni za fax dosta sam se raspitivala o prijemnom.Cula sam da su na faxu pripreme glupe,brzo se prelazi gradivo.mnogo ljudi i prosto neke ti stvari ti nisu jasne.Ja Hemiju spremam privatno jos od oktobra i dobro mi ide.Nekao Hemija mi je oduvek bile laganica.Mene je strah od Biologije zanima me da li postavljaju dvosmislena i teska pitanja ili sve odgovore mogu naci u knjizi?
Nazad na vrh Ići dole
paradizo




Broj poruka : 16
Datum upisa : 12.01.2009

Hitno dajte savete oko upisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno dajte savete oko upisa   Hitno dajte savete oko upisa Icon_minitimePon Jan 12 2009, 22:17

Koliko sam ja cuo, pitanja su takva da moras povezati stvari, nema bubanja, samo moras razumeti to sto ucis... Za hemiju je drugacije, predjes informator sa 1200 pitanja, onaj sa 300 i skolsku zbirku za I i II rzred gimnazije matematickog smera i nema frke. To i radim, posto se spremam za prijemni. Nego, zanima me odkud onaj navod literature? Literatura za upis 2008/2009. je glasila ovako:
Test pitanja iz Biologije na prijemnom ispitu u potpunosti će odgovarati gradivu iz :

1. BIOLOGIJA za I razred gimnazije i poljoprivredne škole, izdanje 2003., Nada Šerban, Mirko Cvijan, Radiša Jančić (oblast Biologija ćelije, od 7-73 strane)

2. BIOLOGIJA I za I razred medicinske i veterinarske škole, Delija Baloš, Dragoljub Panić, Branka Stevanović, Katica Paunović, Đorđe Stevanović (oblast Ekologija, od 147-166. strane)

3. BIOLOGIJA za II razred gimnazije prirodno-matematičkog smera i II razred poljoprivredne škole, izdanje 2003. Brigita Petrov, Miloš Kalezić (oblast Morfologija životinja, od 33-55. strane i od 141-178. strane)

4. BIOLOGIJA za III razred gimnazije prirodno matematičkog smera, izdanje 2004. Radomir Konjević, Gordana Cvijić, Jelena Đorđević, Nadežda Nedeljković (oblast Biologija ćelije – metabolizam i transport, od 26-29. strane, od 31-32. strane, i od 84-98. strane)

5. BIOLOGIJA III za III razred medicinske i veterinarske škole, Dragoslav Marinković, Marko Anđelković, Ana Savić, Vukosava Diklić (oblast Mehanizmi nasledjivanja, od 21-60. strane i oblast Genetika čoveka, od 71-93. strane)

6. BIOLOGIJA za IV razred gimnazije prirodno-matematičkog smera - izdanje 2005. Dragana Cvetković, Dmitar Lakušić, Gordana Matić, Aleksandra Korać, Slobodan Jovanović (oblast Bilogija razvića, od 9-32. strane i od 35-42.strane; oblast Nasledjivanje, od 43-66. strane i od 70-80. strane; oblast Molekularna biologija, od 81-127. strane; oblast Evolucija, od 129-154. strane i od 162-170. strane)
ovde gore vidim nesto malo rugcije, pa me zanima odakle ta informacija? Da li je to novi program za 2009/2010.?

JOS NESTO! Informator iz biologije koji nije 8 godina promenjen nema veze s vezom sa ovim udzbenicima, skroz su pitanja drugcija, teza, po starim knjigama, tako da zanima me sta da radim? Da li ce i kada izaci informator na medicinskom fakultetu? Zna li bar neko? Da li ce staviti nova pitanja iz biologije?

Ona zbirka sa 1200 pitanja se vise ne prodaje u skriptaici fakulteta koliko sam se ja informisao, sada kao informator sluzi ona zbirka koja ide zajedno sa zbirkom iz biologije i ima 300 pitanja, inace, preporucujem svima da urade svaki zadatak iz te zbirke sa 1200 pitanja, stecice rutinu svako ko odradi! Proncip je taj!
Nazad na vrh Ići dole
dita




Broj poruka : 11
Datum upisa : 08.01.2009

Hitno dajte savete oko upisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno dajte savete oko upisa   Hitno dajte savete oko upisa Icon_minitimeUto Jan 13 2009, 01:18

Ma to je ta literatura samo sto ja nisam navodila tacan naziv knjiga.Ja sam cula da se informator nece menjati sto se pitanja tice nego da ce samo dodati zadatke sa prijemnog od prosle godine.
Nazad na vrh Ići dole
paradizo




Broj poruka : 16
Datum upisa : 12.01.2009

Hitno dajte savete oko upisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno dajte savete oko upisa   Hitno dajte savete oko upisa Icon_minitimeUto Jan 13 2009, 04:54

Joj, pa ja nisam lepo uporedio! Very Happy Nebitno, u svakom slucaju, to je to! Very Happy

Inace, pa sto onda izdaju novi "informator" imam taj jedan jedini od 2003. i nije se promenio. Inace, drugarica koja je upisala fax mi je dala njen test koji je ponela kuci posle prijemnog i to nije taj objavljen u informatoru! Postoje 4 grupe na prijemnom, to su grupe: A,B,C,D. A oni samo jednu prikace kao dodatak "informatoru"!!! Bedara! Inace, sajt medicinskog fakulteta je najgori po meni!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Hitno dajte savete oko upisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno dajte savete oko upisa   Hitno dajte savete oko upisa Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Hitno dajte savete oko upisa
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Fiziologija

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum studenata medicine :: Razne korisne stvarčice :: Bicu lekar kad porastem-
Skoči na: