Forum studenata medicine
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum studenata medicine

Informacije u vezi studija
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Sve o prijemnom

Ići dole 
+28
lily23
KolegaNikola
Maria Skladovska Kiri
Profiler9981
strahinja
Nevena
misterxbu2
lekibeba
stefa
May
tamtam
JelenaR
gaga666
www.martinco.rs
acca91
Leo
Ilija
MilicaDJ
zoe
Steph
dita
paradizo
hirurg
ketyyy
smederevo
astral
BernardBlack
mari
32 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
dita




Broj poruka : 11
Datum upisa : 08.01.2009

Sve o prijemnom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 2 Icon_minitimeNed Sep 20 2009, 11:30

Slusaj sto se hemije tice ona je ove godine bila dosta laka. Nabavi ti ovu novu roze zbirku(imas da je kupis u skriptarnici fakulteta). Ona je podeljena u 30 oblasti- 15 iz organske,a 15 iz neorganske.Znaci predjes te zadatke i na prijemnom ces dobiti slican tip,samo promenjeni brojevi ili su skroz isti zadaci. Ako naucis ove zadatke da resis,prijemni ce ti biti maciji kasalj. Veruj mi:) Nemoj da gubis vreme na trzenje one od 1200 ja imam i tu zbirku tako kada sam ih uporedila sve se svede na iste zadatke.
Nazad na vrh Ići dole
zoe




Broj poruka : 3
Datum upisa : 20.09.2009

Sve o prijemnom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 2 Icon_minitimeNed Sep 20 2009, 14:08

Ja sam zapela sa energetikom i nikako preko toga...

da li mi neko moze reci da li postoje kakve cake?
Nazad na vrh Ići dole
hirurg




Broj poruka : 17
Datum upisa : 18.08.2009

Sve o prijemnom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 2 Icon_minitimeNed Sep 20 2009, 20:38

dita ::
Slusaj sto se hemije tice ona je ove godine bila dosta laka. Nabavi ti ovu novu roze zbirku(imas da je kupis u skriptarnici fakulteta). Ona je podeljena u 30 oblasti- 15 iz organske,a 15 iz neorganske.Znaci predjes te zadatke i na prijemnom ces dobiti slican tip,samo promenjeni brojevi ili su skroz isti zadaci. Ako naucis ove zadatke da resis,prijemni ce ti biti maciji kasalj. Veruj mi:) Nemoj da gubis vreme na trzenje one od 1200 ja imam i tu zbirku tako kada sam ih uporedila sve se svede na iste zadatke.
MA ja samo nisam siguran da cu da uspijem da nabavim tu zbirku jer mi je prijetelj dosao iz Srbije i nece za skorije vrijeme da ide tamo..Sad(((((((((( Muke moje... affraid
Nazad na vrh Ići dole
Steph

Steph


Broj poruka : 12
Godina : 33
Datum upisa : 05.09.2009

Sve o prijemnom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 2 Icon_minitimePon Sep 21 2009, 20:18

Najzastupljenija je organska hemija, 2-3 pitanja iz biohemije, ostalo su opšta i neorganska...
Zoe, što se energetike tiče, nije ona uopšte teška, samo treba da znaš da entalpija stvaranja elemenata jednaka nuli, i da je entalpija reakcije entalpija proizvoda minus entalpija reaktanata....
Meni je veći problem bila elektrohemija, koju i nismo radili u školi, bilo je jedno pitanje i ja ga pogrešio, no, nije toliko bitno...
Nazad na vrh Ići dole
zoe




Broj poruka : 3
Datum upisa : 20.09.2009

Sve o prijemnom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 22 2009, 20:09

hvala....

valjda cu skontat do juna Very Happy

ako ne skontam,vadim se na ono prirodna plavusha Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
MilicaDJ




Broj poruka : 7
Datum upisa : 20.09.2009

Sve o prijemnom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 22 2009, 22:07

Ne brini se nista, skontaces, samo kreni na vreme da radis. Moja hemicarka je spremila ljude koji su jedva dvojku imali kroz celu srednju skolu.
Nazad na vrh Ići dole
hirurg




Broj poruka : 17
Datum upisa : 18.08.2009

Sve o prijemnom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 2 Icon_minitimeČet Sep 24 2009, 23:39

Sve ce se to spremiti, samo sto mi sto se prijevljujemo na upis do godine , previse mislimo o tome a sve cemo postici. Ja sam vec presao masu iz biosa a hemiju uzimam za 10 dana... Exclamation Zoe skontat ces ti to...Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
zoe




Broj poruka : 3
Datum upisa : 20.09.2009

Sve o prijemnom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 2 Icon_minitimePet Sep 25 2009, 12:59

nadam se... geek


ako vam kazhem da je moja hemicarka izjavila da je rodjena izmedju patke i mobilnog,mozhete predpostaviti kakvo je moje znanje iz hemije Very Happy

al nish drugo do knjigu u shake..i shtrebanjeeee.....
Nazad na vrh Ići dole
hirurg




Broj poruka : 17
Datum upisa : 18.08.2009

Sve o prijemnom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 2 Icon_minitimePet Sep 25 2009, 20:01

zoe ::
nadam se... geek


ako vam kazhem da je moja hemicarka izjavila da je rodjena izmedju patke i mobilnog,mozhete predpostaviti kakvo je moje znanje iz hemije Very Happy

al nish drugo do knjigu u shake..i shtrebanjeeee.....
Vjeruj mi nije ni moje znanje nista vece, ali cemo mi to spremiti. Uzimas privatne casove i to je to. Bios sjedi i strebaj...Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
hirurg




Broj poruka : 17
Datum upisa : 18.08.2009

Sve o prijemnom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 2 Icon_minitimePet Okt 16 2009, 00:32

Ljudi treba mi jedna informacija! Da li ja kao student iz CG mogu da upadnem na budzet prvu godinu? Ako se dokazem mogu da upadnem u 2 godinu ali nisam siguran za prvu?
Nazad na vrh Ići dole
Ilija




Broj poruka : 14
Godina : 33
Datum upisa : 29.07.2009

Sve o prijemnom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 2 Icon_minitimeSub Nov 07 2009, 03:58

Mene interesuje da li treba da se uci za prijemni ona silna teorija iz neorganske hemije za 2. razred prirodnog smera?????.....
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/profile.php?id=1123520223
hirurg




Broj poruka : 17
Datum upisa : 18.08.2009

Sve o prijemnom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 08 2009, 20:33

Da li neko zna gdje mogu da nadjem sve o sluzbenom listu RS jer mi treba da vidim nesto vezano za specijalizacije????
Nazad na vrh Ići dole
Ilija




Broj poruka : 14
Godina : 33
Datum upisa : 29.07.2009

Sve o prijemnom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 2 Icon_minitimeUto Nov 10 2009, 01:19

Ima li neko ko je upisao medicinu ranijih godina, a da zna sta treba da se uci od teorije iz neorganske hemije za prijmeni ispit???????....... Question Question Question ....
Smile
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/profile.php?id=1123520223
hirurg




Broj poruka : 17
Datum upisa : 18.08.2009

Sve o prijemnom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 2 Icon_minitimePet Nov 20 2009, 00:04

Da li neko zna je li izasao informator za 2010/11 jer moram da zovem studentsku sluzbu u NS...!?
Nazad na vrh Ići dole
dita




Broj poruka : 11
Datum upisa : 08.01.2009

Sve o prijemnom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 2 Icon_minitimeSub Nov 21 2009, 18:39

Sto se tice hemije dosta je podjednostavljeno ucenje, Kupi se ona roza zbirka koja je podeljena na 30 oblasti- 15 organska i 15 neorgansak hemija. I vezbas. Tacno ima tamo poglavlje na primer atom i zataci na tu temu iz njih ces tacno videti šta jiš treba da znaš iz teorije. Meni hemija nije bila teška, jer sam par puta prešla tu zbirku. A i na prijemnom su nam dali slične zadatke.
Nazad na vrh Ići dole
Ilija




Broj poruka : 14
Godina : 33
Datum upisa : 29.07.2009

Sve o prijemnom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 2 Icon_minitimeSub Nov 21 2009, 19:20

Jos jednom hvala na informacijama.... Smile
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/profile.php?id=1123520223
Leo




Broj poruka : 1
Datum upisa : 10.01.2010

Sve o prijemnom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 10 2010, 20:52

Drugari ja idem u petar drapshin,vazduhoplovna shkola,ali jako volim medicinu... I zelim da upishem,i biologija i hemija su mi jako zanimljivi,i upijam ih ko sundjer... Iskren da budem nemam pojma shto sam upisivao ovu srednju... Ali dobro nema veze sad je gotovo.. Nego vi meni recite gde moze da se kupi ta roze zbirka zadataka iz hemije,i da li nju uopshte da uzimam ili onu drugu od 1200 zadataka... Koliko sam chitao vidim da su mishljenja podeljenja,ali aj nek mi napishe neko shta bi trebao da uzmem,s obzirom da nisam dugo imao kontakta sa hemijom... Smile
Nazad na vrh Ići dole
acca91




Broj poruka : 3
Datum upisa : 20.11.2009

Sve o prijemnom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 2 Icon_minitimeSub Jan 16 2010, 20:36

Pa,ti ne mozes da upises medicinu...Moras da imas zavrsenu gimnaziju,medicinsku,stomatolosku ili veterinarsku sklolu,tako da znas,da se ne spremas bezveze....
Nazad na vrh Ići dole
www.martinco.rs




Broj poruka : 9
Datum upisa : 20.02.2010

Sve o prijemnom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Gde kupiti medicinske uniforme??   Sve o prijemnom - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 27 2010, 19:11

http://martinco.rs/
medicinske uniforme po vasim merama i zeljama.
10% popusta na mantili za studente.


Poslednji izmenio www.martinco.rs dana Sub Jul 30 2011, 22:39, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
gaga666




Broj poruka : 2
Datum upisa : 22.04.2010

Sve o prijemnom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 22 2010, 00:37

i ja owe godine ( nadam se:p ) upisujem medicinski Smile ja sam bila u skriptarnici i pitala za zbirku pitanja iz biologije, i rekli su mi da ima neka skripta , shta wec, biologija i hemija zajedno, 1000 dinara.... s obzirom da ni sama nisam znala shta mi tachno treba, nisam se ni raspitala shta je to.. . Mad jel to neshto kao informator, ili gradiwo za prijemni, ili.... ? msm da li je to korisno ?
Nazad na vrh Ići dole
JelenaR




Broj poruka : 5
Datum upisa : 01.06.2010

Sve o prijemnom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 2 Icon_minitimeUto Jun 01 2010, 10:18

Ne secam se da li je jedina ili je bilo jos nesto, davno je bilo, ali to je to.
Nazad na vrh Ići dole
tamtam




Broj poruka : 1
Datum upisa : 01.07.2010

Sve o prijemnom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 2 Icon_minitimeČet Jul 01 2010, 19:44

Zna li neko za koliko se pomerila lista prosle godine, tj. koliko ljudi je sa cekanja upalo na samof? Koliko sam cula, puno njih polazu i stomatologiju, i onda odustanu.
Moj decko je na listi cekanja, zato pitam. pale
Nazad na vrh Ići dole
May

May


Broj poruka : 2
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.07.2010

Sve o prijemnom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 2 Icon_minitimePet Jul 02 2010, 14:23

Razmišljam da upišem medicinu sledeće godine, pa ako neko iz Bg-a želi da mi pozajmi ili proda knjige za pripremu biću mu super zahvalna! ^_^
Nazad na vrh Ići dole
stefa




Broj poruka : 2
Datum upisa : 05.09.2010

Sve o prijemnom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 2 Icon_minitimeNed Sep 05 2010, 02:36

Cao svima. Zanima me da li je neophodno da se uci iz onih knjiga navedenih na prvoj stranici ili mogu da ucim iste oblasti iz knjiga drugih autora? u mojoj gimnaziji, jagodinskoj, prof. biologije preporucuje stara izdanja biologije, a ovde vidim da se traze uglavnom 2005, 06... Odakle preporucujete da se uci?
Nazad na vrh Ići dole
Ilija




Broj poruka : 14
Godina : 33
Datum upisa : 29.07.2009

Sve o prijemnom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 2 Icon_minitimeNed Sep 05 2010, 18:59

Ja bih ti preporucio da biologiju spremas iz novijih izdanja knjiga za prirodno-matematicki smer gimnazije, izuzev genetike i molekularne biologije...(ove dve oblasti moras bas, bas da spremis dobro, jer oko 15-ak pitanja na testu pada upravo iz ove dve oblasti)...
Genetiku i molekularnu biologiju uci i iz novih knjiga i iz starih..(mada opet ne znam dal bas ima sve i u staroj knjizi)...Meni je ove dve oblasti objasnjavala profesorka kod koje sam se spremao...Ima i nekih zadataka iz genetike...
Mada nista nije tesko i sto ne moze da se nauci...samo treba neko ko ce da ti objasni...Smile
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/profile.php?id=1123520223
Sponsored content





Sve o prijemnom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sve o prijemnom
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum studenata medicine :: Razne korisne stvarčice :: Bicu lekar kad porastem-
Skoči na: