Forum studenata medicine
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum studenata medicine

Informacije u vezi studija
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Sve o prijemnom

Ići dole 
+28
lily23
KolegaNikola
Maria Skladovska Kiri
Profiler9981
strahinja
Nevena
misterxbu2
lekibeba
stefa
May
tamtam
JelenaR
gaga666
www.martinco.rs
acca91
Leo
Ilija
MilicaDJ
zoe
Steph
dita
paradizo
hirurg
ketyyy
smederevo
astral
BernardBlack
mari
32 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
stefa




Broj poruka : 2
Datum upisa : 05.09.2010

Sve o prijemnom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 3 Icon_minitimeNed Sep 05 2010, 21:24

znaci sve je na meni. Sad hvala ti
Nazad na vrh Ići dole
lekibeba




Broj poruka : 1
Datum upisa : 14.11.2010

Sve o prijemnom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: bodovi   Sve o prijemnom - Page 3 Icon_minitimeNed Nov 14 2010, 21:54

ja cu imati vrv iz skole oko 34 boda...sta mislite da li cu moici da upisem..msm ako dobro uradim prijemni... Very Happy ..i koliko je trebalo ove godine za budzet Razz
Nazad na vrh Ići dole
misterxbu2




Broj poruka : 3
Datum upisa : 06.01.2011

Sve o prijemnom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 3 Icon_minitimeČet Jan 06 2011, 16:14

DA vas pitam. Very Happy kako mogu nabaviti zbirku iz hemije od 1200 zadataka , tu staru,jer je valjda nema u prodaji vise , ? da li ima neko nju pa da mi posalje, ja sam iz cg. i ne znam kako da dodjem do nje? Smile moze li iko pomoci
Nazad na vrh Ići dole
Nevena




Broj poruka : 1
Datum upisa : 26.01.2011

Sve o prijemnom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 3 Icon_minitimePet Jan 28 2011, 20:51

Mene zanima koju zbirku iz biologije da koristim?Da li je to neka koja je zajedno sa hemijom ili postoji i neka koja je samo za biologiju?I kada izlazi informator,da li ima promena od prosle godine?
Hvala
Nazad na vrh Ići dole
strahinja




Broj poruka : 1
Datum upisa : 06.03.2012

Sve o prijemnom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 3 Icon_minitimeUto Mar 06 2012, 14:05

ja sam ucenik srednje skole GSS u I.Sarajevu smjer farmaceutski tehnicar ... da li ima neko ko je zavrsio ovu skolu pa upisao medicinu u Bg-u . u mojoj struci ima dosta hemije ( analiticka, organska, medicinska biohemija, farmaceutska hemija, sanitarna hemija ) pa ima li neko sa iskustvima. Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Profiler9981




Broj poruka : 7
Datum upisa : 05.07.2012

Sve o prijemnom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 3 Icon_minitimeČet Jul 05 2012, 12:50

Strahinja, ja sam zavrsila gimnaziju, i upisala medicinu (juce podigla index jej Very Happy ) vidi, ako prodjes zbirke i knjige koje su predvidjene za to, nemas problema, bez obzira iz koje si skole. Naravno, tebi je super posto imas dodira sa predmetima koji su na prijemnom Smile
Nazad na vrh Ići dole
Maria Skladovska Kiri




Broj poruka : 3
Datum upisa : 06.07.2012

Sve o prijemnom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 3 Icon_minitimePet Jul 06 2012, 18:00

I ja sam iz Republike Srpske, malo bliže granici, tj. iz Zvornika. Hoću da upišem u NS Medicinu, mada su me toliko zastrašili, da sam sada skroz se ubedačila.
Baš se bojim da ne budem primljena.
Ali pripreme mi same po sebe neće biti problem, ako treba počeću i na ovom raspustu da "čituckam" čim nađem literaturu. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Profiler9981




Broj poruka : 7
Datum upisa : 05.07.2012

Sve o prijemnom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 3 Icon_minitimeSub Jul 07 2012, 14:27

Uf!
Nepotrebno je, to kazem iz iskustva, dovoljno je da krenes pocetkom godine na neke pripreme sa profesorima koji su upuceni tj koji imaju veze sa fakultetom da bi te usmerili, najbolje na samom fakultetu. A po zavrsetku skolske godine imaces mesec dana i to samo za prijemni.

Ja sam radila tokom srednje skole redovno i biologiju i hemiju, i isla sam na pripreme na faxu, ali sam "aktivno udarila" po zbirkama i knjigama kad sam se raspustila. Bilo je cak i vremena za neku zurku i druzenje, i evo - na budzetu sam.

Zaista je prerano, ali kad budes odlucila da sednes da radis, radi temeljno i sa razumevanjem jer ima dosta "trik" pitanja, koja se nikako ne trebaju uciti napamet Smile
Nazad na vrh Ići dole
Maria Skladovska Kiri




Broj poruka : 3
Datum upisa : 06.07.2012

Sve o prijemnom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 3 Icon_minitimeUto Jul 10 2012, 00:42

Daleko sam da bih dolazila svake sedmice u NS na pripreme, tako da ću morati u Loznicu verovatno, čula sam da su tamo dobri profesori koji već godinama pripremaju srednjoškolce za medicinu.
Mora se raditi, shvatiću to izbiljno. Exclamation
Mada će mi biti krivo ako ne budem primljena a razbijem se od učenja, nisam navikla na neuspeh po pitanju školovanja.
Ako postoje stvari na koje moram obratiti pažnju molim te usmeri me. Smile
Pokušaću da se spremim najbolje što mogu.
Nazad na vrh Ići dole
Profiler9981




Broj poruka : 7
Datum upisa : 05.07.2012

Sve o prijemnom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 3 Icon_minitimeUto Jul 10 2012, 01:28

Glavno je da se držiš programa, dakle uči samo ono što treba, iz knjiga kojih treba (već postoji priča o tome negde na forumu, bar mislim..) ništa više od oblasti koje su pobrojane na početku zbirki nije potrebno, nemoj trošiti vreme. Najviše poena nosi genetika (mislim 6 pitanja), najmanje ekologija i evolucija (po 1 pitanje). To ne znači da su manje važne oblasti, jer nekome baš taj poen odlučuje o upisu.. Biologiju spremaš tako što uzmeš knjige i učiš, nikakva filozofija, nama su na fakutetu rekli da se ne oslanjamo preterano na zbirku iz biosa za pripremu jer je dosta izbačeno. A hemija, otvoriš knjigu, naučiš lekcije, tj reakcije, nazive, fomule, zakone, osobine, pa tek onda zbirku u ruke. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Maria Skladovska Kiri




Broj poruka : 3
Datum upisa : 06.07.2012

Sve o prijemnom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 3 Icon_minitimeUto Jul 10 2012, 09:49

Super. Našla sam čuvenu "roze" zbirku iz hemije.Smile Valjda će to biti sve dobro. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Profiler9981




Broj poruka : 7
Datum upisa : 05.07.2012

Sve o prijemnom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 3 Icon_minitimeUto Jul 10 2012, 10:07

Ove godine je nama bila plava zbirka, roze sa spiralom je izasla na letnjem raspustu i ja sam je odmah kupila, i radila ono što mi je bilo najsvežije, iz nje spremala kontrolne iz hemije i slično, mada nova plava koja je izašla nešto kasnije ima iste zadatke, možda je par grešaka u rešenjima ispravljeno. Drži se te glavne zbirke pri proveravanju naučenog, stećićeš vremenom ideju i o tipu zadataka i većina se radi po šablonu naravno. Ali i za taj šablonski način rešavanja ti je neophodno teorijsko znanje Smile Very Happy

Srećno! cheers
Nazad na vrh Ići dole
KolegaNikola




Broj poruka : 1
Datum upisa : 13.10.2012

Sve o prijemnom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Upis 2013/14   Sve o prijemnom - Page 3 Icon_minitimeSub Okt 13 2012, 23:59

Hteo bih da vas pitam gde mogu da kupim tu legendarnu roze zbriku od 1200 zadataka?Ili mozda neko od vas ima tu zbirku da je otkupim od vas?
Procitao sam da postoje neke oblasti kojih nema u toj zbirci koje onda zbirke treba jos da kupim? Smile
Nazad na vrh Ići dole
lily23




Broj poruka : 1
Datum upisa : 07.11.2012

Sve o prijemnom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: pomoc... :)   Sve o prijemnom - Page 3 Icon_minitimeSre Nov 07 2012, 01:48

Zdravo, i ja zelim upisati medicinski sledece godine pa imam par pitanja ako ste voljni da odgovorite rabbit Ako bi neko bio ljubazan da mi preporuci nekoga ko bi mogao da me sprema iz hemije? Koliko sam razumela za biologiju nije potrebno dodatno spremanje, osim mozda pripremne nastave? confused Za hemiju se vise brinem i tu ce mi definitivno trebati ozbiljna pomoc, pa ako imate neke preporuke molim vas javite. Hvala. cheers
Nazad na vrh Ići dole
dotora




Broj poruka : 1
Datum upisa : 24.01.2013

Sve o prijemnom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 3 Icon_minitimeNed Jan 27 2013, 20:24

Da li neko zna kako se polaže hemija na medicini u Kragujevcu, da li se uče samo rezultati ili se rade i zadaci?
Nazad na vrh Ići dole
Kristina26




Broj poruka : 1
Datum upisa : 19.07.2013

Sve o prijemnom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 3 Icon_minitimePet Jul 19 2013, 14:42

Ja sam zavrsila drugu godinu u sestoj beogradskoj gimnaziji,ali na drustvenom smeru.Da li mislite da bi trebalo da se prebacim na prirodni? Stvarno zelim da studiram medicinu,ali plasim se prijemnog,ako je stvarno tezak koliko se prica.
Nazad na vrh Ići dole
sestra




Broj poruka : 1
Datum upisa : 25.09.2013

Sve o prijemnom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 3 Icon_minitimeSre Sep 25 2013, 18:22

Ja sam čula za neku ženu koja ima školu pripreme za prijemni na Banovom brdu. Mislim da se zove Svetlana. Jako bi mi značio njen kontakt pa ako neko ima neki info, molim vas da mi prosledi. Very Happy 
Nazad na vrh Ići dole
jelena96




Broj poruka : 1
Datum upisa : 23.06.2014

Sve o prijemnom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 3 Icon_minitimePon Jun 23 2014, 14:02

pozdrav svima  Very Happy pre dve nedelje je objavljeno na sajtu med. fax-a da je izasla neka nova zbirka za pripremu iz biologije, planiram da pocnem da se spremam od septembra, pa bih sada da nabavim svu potrebnu literaturu, da li neko moze da mi kaze kakva je ta zbirka i da li je dobra za pripremu (znam da pitanja iz one stare nisu pokrivala program)

i da li moze neko da mi kaze da li da nabavim samo ovu novu roze zbirku iz hemije, ili da trazim i onu staru crvenu sa 1200 zad?

hvala unapred  Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sve o prijemnom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve o prijemnom   Sve o prijemnom - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sve o prijemnom
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum studenata medicine :: Razne korisne stvarčice :: Bicu lekar kad porastem-
Skoči na: