Forum studenata medicine
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum studenata medicine

Informacije u vezi studija
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Pocetak skolske godine za brucose

Ići dole 
+14
Zeg18
Steph
amyy112
osoba xx
Medicinar
Pingu
Nickel
Bambus
Admin
jelenche!
Nina
Warrior Of Ice
guitarrr_babe
Girl_From_Ipanema
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Warrior Of Ice

Warrior Of Ice


Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.08.2007

Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak skolske godine za brucose   Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Icon_minitimeNed Sep 30 2007, 11:03

drugarice sutra krecemo Smile jes te spremni Smile vala ne znam kako cu se naviknem na ponovno ustajanje tkao rano Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
Girl_From_Ipanema




Broj poruka : 10
Datum upisa : 23.08.2007

Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: eheej   Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Icon_minitimeNed Sep 30 2007, 11:15

Very Happy ja sam debil koji je toliko navikao da ustaje rano da se ceo raspust budio u pola sedam...stvarno sam frik, tako da ce mi to biti najmanji problem, mene samo brine sta cu i kako cu po faxu....kako cu se snaci, recimo, trenutno, gledajuci raspored (mada mi starije kolege kazu da to nece zaista biti tako), imamo neke glupe prauze od po sat, po nekad i jace...sta tada raditi i kako najpametnije iskoristiti vreme? strebati u citaonici (u kojoj btw nikada nisam ni bila i ne znam ni gde je)? however, drugari, jedva cekam sve da vas upoznam Smile kisses!
Nazad na vrh Ići dole
Bambus

Bambus


Broj poruka : 9
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 22.08.2007

Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak skolske godine za brucose   Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Icon_minitimeNed Sep 30 2007, 12:28

'ladno sutra prvi oktobar... kad pre... Smile) ceo raspust ustajem u 11, pola 12, stvarno ne znam kako ću da se prebacim na pola 7 ... ma najbolje ni da ne idem da spavam Smile)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.srednjoskolci.org.yu
Warrior Of Ice

Warrior Of Ice


Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.08.2007

Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak skolske godine za brucose   Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Icon_minitimeNed Sep 30 2007, 12:34

pa pazi ja sam isto tri meseca ustajao u osam, al opet nemam pojma videcemo kako ce ici to ustajanje Smile
pa pazi ja imam jednu pauzu od dva sata a drugo od dva ipo sata pa sta da ti kazem. nit da se vracam kuci, nit da blejim negde dva sata Wink
ja cu verovatno u citaonicu. pokazacu vam ja sve to oko klinickog centra ako vas zanima. pogotovu te neke kvltne kafane Smile
Nazad na vrh Ići dole
jelenche!




Broj poruka : 44
Datum upisa : 12.07.2007

Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak skolske godine za brucose   Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Icon_minitimeNed Sep 30 2007, 14:06

Evo, nekoliko reči i od mene pre nego što krenem za Bg! Da znate samo kako mi je žao moje sobice, lepe, zelene... I ja ne mogu da verujem da je sutra THE DAY. Nego, Warrior Of Ice, prihvatam i ja tvoju ponudu ako još uvek stoji? Drugari, jeste kičasto, ali zajedno smo jači!!!

A one "pauze" od sat, dva...ja sam rekla mojima da se ne vraćam u stan nego ću naći nekog ko živi blizu stana, pa kod njega/nje na popodnevnu dremku!!! Very Happy Nema problema, ako hoćete uguraću i vas sve tu negde!!! Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Warrior Of Ice

Warrior Of Ice


Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.08.2007

Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak skolske godine za brucose   Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Icon_minitimeNed Sep 30 2007, 14:32

u jebote moram od sada da krenem da spavam popodne. do sada nisam imao taj obicaj Smile
Nazad na vrh Ići dole
Girl_From_Ipanema




Broj poruka : 10
Datum upisa : 23.08.2007

Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak skolske godine za brucose   Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Icon_minitimeNed Sep 30 2007, 14:53

i meni se svidja ta ponuda da obidjemo citaonicu i sve ostale kultne objekte, kafane i sl. u blizini kbc-a Smile sutra kad se svi lepo nadjemo tamo i upoznamo, pa u prvoj pauzi odmah da nam kolega woi pokaze sve...vidimo se sutra na patoloskom u 8 Smile kisses!!!
Nazad na vrh Ići dole
jelenche!




Broj poruka : 44
Datum upisa : 12.07.2007

Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak skolske godine za brucose   Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Icon_minitimeNed Sep 30 2007, 15:28

E, krenula sam! Srećan mi put, stižem! I, da, vidimo se sutra, jedva čekam! Želim vam svima laku noć, (jer neću imati net) bez nervoze (zato što ja nikad nisam uspevala da zaspim pred pošetak škole...) CIAO!!!
Nazad na vrh Ići dole
Warrior Of Ice

Warrior Of Ice


Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.08.2007

Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak skolske godine za brucose   Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Icon_minitimeNed Sep 30 2007, 16:13

ma ja mislimd a mi nesto i necemo iamti casove ove prve nedelje tkao da ce biti puno vremena za bleju Wink
Nazad na vrh Ići dole
Bambus

Bambus


Broj poruka : 9
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 22.08.2007

Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak skolske godine za brucose   Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Icon_minitimeNed Sep 30 2007, 23:35

haHA! nadaj se Smile)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.srednjoskolci.org.yu
Admin
Admin



Broj poruka : 113
Datum upisa : 07.07.2007

Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak skolske godine za brucose   Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Icon_minitimePon Okt 01 2007, 15:24

Aj, pa nek vam je sa srecom! Smile
Nazad na vrh Ići dole
https://medicinaribg.forumotion.com
jelenche!




Broj poruka : 44
Datum upisa : 12.07.2007

Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak skolske godine za brucose   Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Icon_minitimeUto Okt 02 2007, 19:37

Fala, fala, nadam se da si nam poželeo sreću za celu godinu, jer pošto je početak tako divan kakav je, trebaće nam dupla doza.
Nazad na vrh Ići dole
Pingu




Broj poruka : 15
Datum upisa : 07.08.2007

Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak skolske godine za brucose   Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Icon_minitimeUto Okt 02 2007, 22:00

Ajde brucosi sto ste skrti s informacijama, pricajte kako je bilo! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
jelenche!




Broj poruka : 44
Datum upisa : 12.07.2007

Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak skolske godine za brucose   Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Icon_minitimeSre Okt 03 2007, 19:26

Poenta je baš u tome što niko ništa ne sme da kaže jer smo svi još uvek uplašeni i izgubljeni k'o...ma nema dovoljno jako poređenje za to. Ona anatomija nije normalna. Ja ne znam da li je iko od nas mogao da kaže da je razumeo prve vežbe iz anatomije...katastrofa!!! Onda dođe onaj sa onih seminara pa kaže kako smo u škripcu sa vremenom jer smo VEĆ prešli CELU RUKU!!! Kako god, kažu da neće da nas plaše a samo to i rade... Pošto znam da neće bolje da bude, idem da uživam u ostatku prve nedelje...
Kako je inače vama bilo?
Nazad na vrh Ići dole
Pingu




Broj poruka : 15
Datum upisa : 07.08.2007

Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak skolske godine za brucose   Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Icon_minitimeSre Okt 03 2007, 19:56

Jao pa nije valjda bas toliko strasno? affraid
A sto je anatomija svima nerazumljiva?Sta ne razumete, reci ili nesto drugo? Jel ste vec poceli da ucite tongue JEl ste bili na praksi? Kako je to?

P.S> Ja se raspitujem da znam sta me ceka sledcee godine Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Warrior Of Ice

Warrior Of Ice


Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.08.2007

Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak skolske godine za brucose   Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Icon_minitimeČet Okt 04 2007, 06:33

meni je do jaja! vezbe su super predavanja isto. ruku smo za sada uradili i ide zaista dobro,samo treba da pratis kako treba i naravno da bar procitas to sto ste radili kad dodjes kuci. juce sam cuio fossu axilaris i zaista ide ok kad skapiras te neke pojmove na latinskom. ali da treba puno vremena za anatomiju treba i to mnogo.
inache sto se tiche prakse. primetice ljudi da je pola sest a ja sam za forumom. mislim sta reci Smile
Nazad na vrh Ići dole
Medicinar




Broj poruka : 15
Godina : 36
Localisation : Србија, Београд
Datum upisa : 09.08.2007

Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak skolske godine za brucose   Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Icon_minitimeČet Okt 04 2007, 14:23

Е, а како то мислите ,,руку смо већ урадили''??? Ми смо прошле године у првој недељи урадили само кости на вежбама, и, чини ми се, зглобове на семинарима, а на предавањима је било уопштено о скелетном систему, ангиологији, и тако то... Питам јер ћу можда да вам будем демонстратор за пар вежби, па чисто да будем у току... Хвала! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
osoba xx




Broj poruka : 9
Datum upisa : 14.07.2007

Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak skolske godine za brucose   Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Icon_minitimeČet Okt 04 2007, 15:39

ma samo polako......i opusteno.......ucite,naravno,ali svakako ce te morati mesec dana pred ispit da se razbijete od ucenja,tako da ako mislite da sad nesto lepo naucite i znate za ispit-nema sanse!!!!!!!!!!u stvari to i jeste najveci problem sa tom famoznom anatomijom-jako se brzo zaboravlja!!!!zato gledajte da tokom godine pohvatave osnovne stvari,npr za ruku:koji su misici u kojoj lozi,grupna funkcija(flexor ili extenzor),ko ga inervise i krupne arterije.a odnose,precizne funkcije,grancice nerava i arterija....u maju i junu!!!!!!!!i ISORISTITE VEZBE!!!!znam dosta ljudi(pa i autor ovih redova) koji su se silno namucili sa prakticnim,a usmeni onda polozili bez problema.....
Nazad na vrh Ići dole
jelenche!




Broj poruka : 44
Datum upisa : 12.07.2007

Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak skolske godine za brucose   Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Icon_minitimeNed Okt 07 2007, 21:30

@ Medicinar
U pravu si. Ja sam se malo zaletela jer sam htela da kazem da smo uradili kosti cele ruke. Radimo isto onako kao sto ste i vi...tako da znas.
@ osoba xx hvala na savetu. A sta uradis kad krene da te 'vata panika?
Nazad na vrh Ići dole
Medicinar




Broj poruka : 15
Godina : 36
Localisation : Србија, Београд
Datum upisa : 09.08.2007

Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak skolske godine za brucose   Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Icon_minitimePon Okt 08 2007, 00:20

Јеленче, хвала на инфоормацији! flower
А сад, што се учења анатомије тиче, мислим да свако има неки свој начин за то, али понеки савет не може да нашкоди, а и нисте обавезни да га усвојите. Поштујем све што је рекла особа xx, али ја сам, рецимо, мало другачије радила. Гледала сам да од првог дана запамтим што више тога, па и детаља, мада се они заборављају, ствар је у понављању. А и кад дође колоквијум, рачунајте и на детаље. И ако пред испит будете то исто читали јер мислите да сте све заборавили, видећете да ћете то градиво лакше усвојити, ако сте га већ једном (бар Very Happy ) прешли. И, као што је већ речено, искористите вежбе максимално, нарочито ако су вам допали одлични професори који ће их држати како треба. А треме ће бити свакако, то је и нормално, али не дозволите да вас ухвати паника. Ваше је да радите коректно, зато сте ту, а резултати ће свакако доћи. И да, требало би да знате да петком од 9 до 12 можете да идете у остеолошку салу и учите кости. Бар је тако могло прошле године. Па, ето , мислим да би вам и то било од користи, бар је мени помогло... Надам се да сам бар мало помогла, ако нешто треба, пишите на pm.
Nazad na vrh Ići dole
Warrior Of Ice

Warrior Of Ice


Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.08.2007

Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak skolske godine za brucose   Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Icon_minitimePon Okt 08 2007, 15:52

jer si ti bila mozda danas jedan od demonstratora?
Nazad na vrh Ići dole
Medicinar




Broj poruka : 15
Godina : 36
Localisation : Србија, Београд
Datum upisa : 09.08.2007

Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak skolske godine za brucose   Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Icon_minitimePon Okt 08 2007, 17:08

Нисам. Још нисам сигурна хоћу ли то уопште бити. Чекам да видим свој распоред и да видим на које бих вежбе могла да стигнем. А и не знам још, мада бих волела да сам демонстратор ту, можда би ми то одузимало превише времена, а да кренем па да одустанем- то стварно не волим. Размислићу још... Поздрав!
Nazad na vrh Ići dole
guitarrr_babe

guitarrr_babe


Broj poruka : 43
Datum upisa : 11.07.2007

Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak skolske godine za brucose   Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Icon_minitimePon Okt 08 2007, 23:34

ja sam obozavala histologiju, pa sam i na nte vezbe jedva stizala. tako da je demonstratura morala oooopasno da trpi. a anatomija je 1,5 sat dvaput nedeljno. mislim da je potrebno jaaaako dobro se organizovati. a demonstratura je super stvar!
Nazad na vrh Ići dole
osoba xx




Broj poruka : 9
Datum upisa : 14.07.2007

Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak skolske godine za brucose   Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Icon_minitimeUto Okt 09 2007, 16:40

sto se panike tice ona je neminovna(sem ako niste jedan kolega,al necu da ga pominjem,iako bi bilo pozitivno-covek je na svaki ispit i klokvijum izlazio sa stavom:znam sve,ne mogu mi nista.i znao je doduse...)mene je donekle spasavalo kad pomislim da vecina ljudi polozi,tj da dobar deo generacije upise drugu godinu....pa kako svi tako cu i ja
Nazad na vrh Ići dole
jelenche!




Broj poruka : 44
Datum upisa : 12.07.2007

Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak skolske godine za brucose   Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Icon_minitimeSre Okt 31 2007, 00:02

Hey svima! Jeste da sam malo zapostavila forum, ali, anatomija uzima svoj danak... study Nije da je lako, ali nije ni tollliko nesavladivo. Da, to mogu da kažem tek posle mesec dana, sad sam se kao malčice uhodala. Neću da smaram sad sa još pitanja iz anatomije, (to ću posle) nego iz genetike i hist. Kažu da kolokvijum iz genetike nije baš lak, a ja stvarno ne nalazim dovoljno vremena od one anatomije ni da pročitam nešto iz aberacija a kamoli da ih zapamtim. ŠTA DA RADIM???
p.s. ako neko zna nekog ko prodaje svojih višak sata, dana, može i meseci, naka se javi!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak skolske godine za brucose   Pocetak skolske godine za brucose - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pocetak skolske godine za brucose
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» VODIC ZA BRUCOSE
» Koje godine cete upisati fax??

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum studenata medicine :: Prva godina :: Ostale informacije-
Skoči na: